Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2017-08-24, 02:15

Czy nowe systemy Reiki to jeszcze Reiki?

Re: Czy nowe systemy Reiki to jeszcze Reiki?

Postprzez mar iusz » 2017-04-02, 00:05

Barti napisał(a):Bóg nie po to stworzył człowieka

I tu pojawia się problem bo - dusza ludzka jest nieśmiertelna no i pochodzi z POZA CZASU tak że nie mogła w jakikolwiek sposób powstać tylko ISTNIAŁA, ISTNIEJE I BĘDZIE ISTNIEĆ równocześnie.
Barti napisał(a):Dlatego dalszy Twój tok myślenia nie ma sensu.

Mój tok myślenia w temacie dusza, bóg itp pochodzi z 4 doświadczeń śmierci klinicznej mojej własnej. I od pierwszego takiego doświadczenia jestem na nie we wszystkich kierunkach nauczanych przez religie. To nie ciało inkarnuje się w duszę. Tylko dusza w ciało. To nie wzrost jest celem. Celem jest tworzenie z punktu widzenia świadomości. Nie jesteśmy w jakiś tam sposób "oderwani" czy oddaleni od boga, źródła czy jakiegoś środka. To wszystko jest wmawiane przez osoby niezorganizowane duchowo,umysłowo itd. Jesteśmy twórcami, stworzycielami na małą skalę ale ........ jeśli ktoś twierdzi coś innego to jest kłamcą.
Barti napisał(a):Bóg jako osoba, szanuje i miłuje stworzonych przez siebie ludzi - tak wierzę

Jak mógł stworzyć skoro to dusza niestworzona inkarnuje się w ciele a jeśli tak się nie dzieje to ..... rodzi się martwy płód. I w takim temacie też miałbym suuuper historię do opowiedzenia. Jak to dusze "wytresowały" sobie przyszłych rodziców. Krótko. Małżeństwo. Mieli wszystko od rodziców. Willa, samochody, prosperująca firma. Pierwsze dziecko martwe. Drugie to samo. Matka wylądowała w psychiatryku. Trzecie to samo. Dłuższy pobyt w psychiatryku. Sen ojca. Ktoś mu się przyśnił i co nieco nagadał. Oddali wszystko swoim rodzicom. Zostali na małym mieszkanku. Rozpoczęli pracę na własne konto. 4 dziecko - piękny żywy bobas. Następne - cód malina. To moi dobrzy znajomi mieli taki przypał i nikt mi nie powie że to bóg tak zadbał bo do kumpla przyszedł właśnie duch przyszłego dziecka który chciał się inkarnować i miał objekcje co do majątku. Dziś posiadają więcej jak dali im rodzice - o wiele znacznie więcej z pracy własnych rąk. Tak że Bóg to ...... kawałek komicznej opowieści. A dowód jest w twojej czakrze korony.
mar iusz

Postprzez Barti » 2017-04-02, 10:28

W mojej czakrze korony jest to, co trzeba :)

I wiem, że to nie ja stworzyłem Boga, tylko On mnie.
Ja nie mam aż takich umiejętności kreacyjnych.
Barti

Postprzez mar iusz » 2017-04-03, 12:37

Nie rozchodzi sie o to kto kogo stworzył tylko w jakim celu. Powstałeś po to by służyć? czy tworzyć? A może nie powstałeś? tylko służyłeś? zawsze służyłeś? komu czemu za ile to twoja sprawa. Jeśli uważasz sie za człowieka wolnego to jak to jest że służysz? Co to ma z bogiem wspólnego? bogu trzeba służyć.
mar iusz

Postprzez Barti » 2017-04-03, 16:40

To proste.
Służę Mu, bo to mój Ojciec :)
Kocham Go!
Barti

Postprzez mar iusz » 2017-04-03, 20:11

Ojcu się nie służy. Ojciec tworzy dla syna. Taka jest kolej. Kochać nie znaczy służyć.
mar iusz

Postprzez Barti » 2017-04-04, 04:45

Myślę, że nie rozumiesz, co znaczy służyć z miłości.
Tak służy matka dzieciom, syn ojcu, patrioci swojej ojczyźnie.
Barti

Postprzez Santos » 2017-04-04, 06:43

Mówi się, że Bóg jest miłością. Można więc zadać sobie pytanie czy oczekuję on od nas służby, i co mu po niej?
Czy jakbyśmy kogoś kochali bezgranicznie i bezinteresownie tak prawdziwie to byśmy chcieli go wiązać z nami, choćby poprzez służbę czy może dalibyśmy wolność i wszystko to co potrzeba aby sobie w niej radzić.
Santos

Postprzez mar iusz » 2017-04-04, 11:49

Barti napisał(a):Myślę, że nie rozumies

Rozumiem.
Barti napisał(a):Tak służy matka dzieciom

Rozumiem.
Barti napisał(a): syn ojcu

Czyli matka i syn robią sobie ojca? do służenia mu? To chore.
Barti napisał(a):patrioci swojej ojczyźnie.

No tak. Grupa chorych umysłowo generałów posyła na śmierć miliony obywateli którym wmówiono ze ludzie zza rzeki są gorsi. A oni lepsi.
Zrozumienie - to jest to co często jest ukryte pod całkiem pustymi frazesami, banałami, komunałami, truizmami. Wszystkim.
Santos napisał(a):Można więc zadać sobie pytanie czy oczekuję on od nas służby, i co mu po niej?

Są tacy którzy twierdzą ze stworzył cały wszechświat. Co to znaczy? Ile tego jest? Nieskończona nieskończoność. Po co jest mu moja służba? Żeby czuć się lepiej? dowartościowany? przecudowny? Nie no bez przesady -
mar iusz napisał(a):dusza ludzka jest nieśmiertelna no i pochodzi z POZA CZASU tak że nie mogła w jakikolwiek sposób powstać tylko ISTNIAŁA, ISTNIEJE I BĘDZIE ISTNIEĆ równocześnie.

Zwracam uwagę na ostatnie słowo - równocześnie. Przenieś to poza czas, przestrzeń do poziomu istnienia.A może współistnienia.
I jeszcze taka mała sprawa:
Nieposłuszeństwo jest cechą ludzi wolnych. Posłuszni są niwewolnicy.
Tradycja jest posłuszeństwem.
mar iusz

Poprzednia strona

Powrót do Reiki to.... Co przez to rozumiesz?