Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2017-10-19, 10:14

Reiki i skąd tak naprawde i od kogo pochodzi ta energia

Postprzez mar iusz » 2014-01-04, 00:23

robin napisał(a):Hmm to mnie właśnie zadziwia w ludziach, nie wiadomo skąd pochodzi Reiki ale już od jakiejś matki (na pewno nie mojej) to się nie wymaga udowodnienia że akurat ona ma dyplom od samego Boga

Takich osóbek powołujących się na boga jest mnóstwo. Do tego budowana jest oczywiście specjalna atmosfera wokół osoby. A co z Reiki ? Nic. Normalnie nic. Nie ma odkupiciela, jest certyfikat od nauczyciela, może jakieś kadzidełko.
Cały problem polega od tysiącleci na zwykłym nieróbstwie zakorzenionym w umyśle. Bóg za ciebie wykona wszystko. Uzdrowi cię , ześle partnera, może jeszcze da wygraną w totolotka. A tak z łaski swojej nie łaska się zabrać do pracy ? Nad swoim umysłem posiedzieć, inaczej spojrzeć na życie, zaniechać kłótni, wojen, waśni?
Wątpliwości były są i będą zasiewane w innych a szczególnie próby wśród osób inicjowanych Reiki bo jak już wielokrotnie napisałem to Reiki uczy/prowadzi do osiągnięcia stanu wolności i odpowiedzialności a w takich "religijnych" kręgach może się i mówi o tym ale tylko w uzależnieniu od ......... bycia częścią machiny.
Skąd pochodzi Reiki ? Jeśli by to potraktować według poziomów czakr to spoko zaświadczam 14 czakra ale "nos" mi mówi że gdzieś z okolic 21 - 24 czakry a może i wyżej.
Gdyby przyjąć że od boga to najniższy poziom "światłych" bogów (nie mylić z uzurpatorami) to chyba 12/13 czakra.
Gdyby zaś policzyć według form duchowych to znacznie powyżej światów przyczynowych/stwórczych.
Reiki istniała przed Big Bum.
Jednego jestem pewien że aby móc przekazywać Reiki innym musi wystąpić "specjalnie Reikowe" powiązanie pomiędzy koroną i czakrą serca + otwarte kanały w dłoniach.
Z tego co wiem Reiki ma swój udział w procesie tworzenia przynajmniej naszej galaktyki. :684: :684: :684:
mar iusz

Postprzez Justyna » 2014-01-04, 00:26

mar iusz napisał(a):Z tego co wiem Reiki ma swój udział w procesie tworzenia przynajmniej naszej galaktyki.

O, możesz to rozwinąć? :671:
Justyna

Postprzez mar iusz » 2014-01-04, 10:13

Justyna napisał(a):mar iusz napisał/a:
Z tego co wiem Reiki ma swój udział w procesie tworzenia przynajmniej naszej galaktyki.

O, możesz to rozwinąć? :671:

Wszechświat powstawał sobie tak jak powstawał. Była kulka materii tak sprasowana że aż wszystko się rozpękło. Energia/duchowość tak jakby była dookoła/obok tej kulki i w pewnym momencie "wpłynęła do środka tej materii. We wnętrzu chyba też coś było bo inaczej nie byłoby możliwości wpłynięcia. Nastąpił Big Bum. I tak materialny świat zaczął się rozprzestrzeniać. Powstawały gwiazdy z systemami planetarnymi albo bez itd itp. Zaczął rozwijać się świat materialny przesycony jakąś tam znaną bądź nieznaną duchowością która do teraźniejszego punktu doprowadziła.:one:
A Reiki ?
No cóż jeśli wezmę pod uwagę że czas tak naprawdę nie istnieje i jedynie liczy się kolejność następujących "odsłon" umysłu to muszę stwierdzić że Reiki istniała w czasie Big Bum - czyli powstawania świata materialnego. Po prostu nie ma początku i końca.
Znanych jest kilka symboli Reiki. W ilość i dlaczego tyle nie wnikam. Jednak symbole te mają swoje właściwości.
I tak:
CKR - opisywany jest jako podstawowy symbol ale jego energia jest inna jak np SH.
I teraz skoro symbol CKR "chodzi" w użyciu osób z nim pracujących na planecie ziemia to musi też w innych częściach naszej galaktyki chodzić. A to by oznaczało że w czasie rozprzestrzeniania materii przesyconej tworzącymi energiami Reiki - nie znająca początku ani końca MUSIAŁA współtworzyć świat materialny. I jw. Skoro CKR chodzi u nas to i w całej galaktyce oraz ma udział w tworzeniu naszej galaktyki.
W innych nie wiem bo sprawdzić się nie da. I przypuszczam że jest to podobnie jak z ludźmi. Jeden pozwoli sobie na cuda Reiki innemu nawet przez myśl nie przejdzie aby skosztować.
Do takiego krótkiego przemyślenia wprowadziła mnie informacja przeczytana w książce że
UWAGA
Reiki zostało dane dla rozwoju 3 Wielkie wybuchy temu.

I co wy na to.? Kłóci się to trochę z informacjami o tym jakoby pochodziło nie wiadomo skąd.
Ja wiem jedno.
W przeszłości miałem sparaliżowaną lewą połowę ciała. Dzięki systematycznej pracy z energią Reiki doszło do uruchomienia sparaliżowanych funkcji mojego ciała tak że dziś poruszam się normalnie. Biegać mam problemy, jazda na rowerze też jest problematyczna, na narty bym się nie wybrał itd ale poruszam się normalnie, korzystam z obu nóg, rąk. Właściwie to "nikt niema" zielonego pojęcia o tym co było kiedyś. "Świadkowie" tamtej ograniczonej formy zapomnieli/zapominają że tak było.
Tak więc jaka forma duchowości jest tą dającą życie ? :684: :684: :684:
mar iusz

Postprzez Justyna » 2014-01-04, 22:47

Wow! Dzięki Mariusz!
I gratuluję Twego sukcesu zdrowotnego :687:
Justyna

Re: Reiki i skąd tak naprawde i od kogo pochodzi ta energia

Postprzez tuanek » 2017-10-09, 18:05

W mojej opinii kazdy z nas ma energie reiki, wlasciwie odlaniajac kurtyne to powiedzialbym ze kazdy jest zdolny do reiki bez niczego. Co by nie powiedziec jakkolwiek smiesznie to nie brzmialo ta energia niesie uczucie milosci. Moze zalac cie miloscia tak ze wszelkie czakry zotana ozywione, depresja zaczyna powoli odplywac. Ta milosc sprawia tez ze po leczniczym snie cialo bez niczego regeneruje swoje sily witalne. I jakkolwiek by to nazwali wszechogarniajaca miloscia czy tez jak mistrzowie dopingujac nazywaja to miloscia niedowzajemniona. No dobra a teraz na powaznie to reiki moim zdaniem jest mozliwa dla kazdego gdybysmy tak odkryli pewna kurtyne, bo to prostu Ubuntu - human being. Teraz z innej beczki bedac jednak pod wplywem kurtyny to interesujac sie wizjonetyka to robiac palming, ten prawdziwy, zakrywamy pewne rejony powiazane z oczami oraz jednoczesnie dotykamy czakry 3 oka. I tu nawet osoba bez reiki moze siebie poprzez ta technike uzdrowic ogolnie swoje cialo, a wiec reiki plynie pod kurtyna, ale slabiej wymaga posilkowaniem sie czakra, ale ogolnie to ciekawe zagadnienie uzywanie czakry i rejonie czakrze odpowiadajacym, wiaze sie to rowniez z meridianami, ale znawcy twierdza ze mozna to bardzo rozbudowac. Poza tym niektorzy uzdrowiciele tez stosuja energie na czakry wraz z rejonami reprezentaywanymi, niejaki Mariusz B. na targach widzialem jak ladowal czakry dloniowe swojej pacjentki, ale gdyby doladowal same czakry, nic specjalnego by sie nie dzialo, cos musialo byc nakierowane na pewne rejony reprezentatywne.
tuanek

Re: Reiki i skąd tak naprawde i od kogo pochodzi ta energia

Postprzez mar iusz » 2017-10-13, 09:10

tuanek napisał(a):ze kazdy jest zdolny do reiki bez niczego

Niby mądre i prawdziwe ale ............ (lubię moje ale bo prowokuje do poszukiwań i sprawdzania).

Przyjmując że tzw nauczyciel to 100% otwartości na ReiKi to:
1. Każda istota czująca żyjąca na świecie (człowiek, zwierzę, roślina itd) ma do czynienia z ReiKi na poziomie 3% od momentu urodzenia czy poczęcia.
2. Podczas inicjacji 1 stopnia dochodzi do wypalenia kanałów(wypalenia brudów blokujących przepływ w organiźmie) do poziomu 18%. Powyżej tej sumy mogłoby wystąpić "niszczenie" ciała.
Rozpoczyna się praktykowanie czasem mniejsze lub większe aż do momentu osiągnięcia okło 24% dostrojenia. Następnie występuje "przygotowanie do 2 stopnia - około 27%. Czyli 3% dostajesz gratis.
3. Podczas inicjacji 2 stopnia zostajesz podniesiony do poziomu około 42 - 46%. Rozpoczyna się intensywniejsza forma dostrajania i tak dochodzisz do ponad 60%. I to grubo. Następuje kolejny gratis. Około 4 %.
4. Osoba po otrzymaniu 3 stopnia jest dostrojona do 82% - 100% przepływu Reiki. Ta różnica jests bardzo indywidualna i z tego biorą się również podziały 3 stopnia na podgrupy.Tzn mistrzów którzy nie mogą inicjować innych itd.

Są również osoby które osiągają inne otwarcia procentowe na przepływ energii przez kanał centralny. Wynika to z faktu używania innych form a nie tylko Reiki. Jako przykład podam że: nauczeni jesteśmy takiego czegoś że są 3 kanały: pingala, ida, sushumna. A to bzdura. Tych kanałów jest 32 :shock: . Nauczeni jesteśmy że jest 7 czakr głównych i ileśtam pobocznych. A to bzdura - jest ich 800 tysięcy. :twisted:
tuanek napisał(a): Ta milosc sprawia tez ze po leczniczym snie cialo bez niczego regeneruje swoje sily witalne

Wspomniałeś też o kurtynie. Niestety najważniejsza otwiera się po fizycznej śmierci. Wtedy doświadczasz przedstawienia co zrobiłeś i osiągnąłeś. A miłość? Spróbój nią zapłacić rachunek za prąd ................. :567: :567: :567:
mar iusz

Poprzednia strona

Powrót do Pytania, problemy...