Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2017-10-19, 10:00

W jaki sposób i jak często medytujecie?

Re: W jaki sposób i jak często medytujecie?

Postprzez N_EM_O » 2014-03-07, 12:51

Metatron napisał(a): I intelektualne rozważania lub teorię w żaden sposób by ciebie tam tu nie zaprowadziły.

Właśnie... i dlatego czasem podnoszą mi ciśnienie dyskusje typu "ile diabłów mieści się na główce od szpilki" :) albo podobne :) ... a czy to ważne ?
N_EM_O

Postprzez Metatron » 2014-03-08, 14:41

N_EM_O napisał(a): "ile diabłów mieści się na główce od szpilki" :) albo podobne :) ... a czy to ważne ?

Nie.
Ale ludzie w większej części jednak działają poprzez umysł - przestrzeń stwarzaną przez swój mózg i odbieraną przez nich jako świat.
Rozumiem to bo sam jestem człowiekiem i wiem że będąc w ciele strasznie trudno utrzymać skupienie na jaźni - będąc nieustannie bombardowanym impulsami ze zmysłów i zagadywanym przez non stop mówiący i oceniający umysł.

Inną rzeczą jest również to że wielu osobom wydaje się że medytują, dochodząc w tym do niesamowitych teorii i odkrywając jakieś tam ich światy - nie będąc nawet świadomymi że nie zdołali wyjść poza umysł,- a to wszystko czego doświadczają jest wytworzoną przez niego iluzją.
Wystarczy wejść na Youtube i zobaczyć przesłania różnego rodzaju lightworkerów walczących energetycznie z obcymi cywilizacjami - ratującymi nasz świat itd..
Od razy widać ich zagubienie się w wytworach własnych wyobraźni. A ich Ego aż pławi się w poczuciu wyższości i ważności ich urojonych misji.

Tak się składa że podobnie jak Bóg - jesteśmy kreatorami.
Nasza jaźń podobnie jak nasz ojciec-matka ma niezbywalną i wieczną zdolność stwarzania. Fajnie jest to robić - ale wyjdzie nam to tylko w momencie gdy jednocześnie będziemy patrzeć w oczy Boga który jest jedyną prawdziwą rzeczywistością. Inaczej pogubimy się we własnych kreacjach.
Metatron
Administrator
Administrator

Postprzez eleuteria » 2016-02-13, 14:39

Ja dopiero uczę się medytacji, bo zaczęłam się tym tematem interesować całkiem niedawno. Ale macie rację, że niektórym tylko się wydaje, że medytują. Znam kilka takich osób, które dodatkowo mają bardzo dużo do powiedzenia a tak naprawdę później okazuje się, że niewiele mają z medytacją wspólnego.
eleuteria

Postprzez Santos » 2016-02-14, 12:57

Ja medytuje ze 2 lata, a czasem sam się zastanawiam czy to co ja robię to medytacja.
ilu ludzi tyle sposobów medytacji. Nie ma lepszych ani gorszych nie na każdego działa to samo. Każdy musi znaleźć swój sposób pracy nad sobą, poznawania siebie.
Dla mnie medytacja to właśnie poznawanie siebie.
A nie mam jednej wypraktykowanej metody, jednego dnia robię tak a innego inaczej.
Santos

Postprzez basias » 2016-07-09, 11:20

Bardzo fajnie powiedziane, że medytacja to poznanie siebie. Ja również tak ją traktuję i w ten sposób naprawdę bardzo dużo mi "daje". Medytuję od około 5 lat z jedną dłuższą przerwą. Na razie myślę, że jeszcze długa droga przede mną, ale jest mi z moją medytacją bardzo dobrze. W końcu czuję, że mogę się naprawdę zrelaksować, poznać siebie, swoje problemy i potrzeby.
basias

Postprzez Metatron » 2016-07-30, 22:03

basias
Korzystasz z jakiś technik podczas medytacji?
Metatron
Administrator
Administrator

Postprzez Czcibor » 2017-08-21, 22:10

Witam serdecznie.
Wtrącę się troszeczkę do wątku,zaczynając os swojego problemu: niemożność wyciszenia się i odcięcia od myśli.
Co za tym idzie? Przeskoki myślowe na milion tematów.
Ostatnio moja Przyjaciółka poleciła mi metodę: wyobraź sobie, że jesteś kotem w wąskim korytarzu a na jego końcu znajduje się mysia dziura. Koncentruj się na tej dziurze i wypatruj myszy.
Co sądzicie o tej dość ciekawej metodzie?
Pamiętam, że w moim przypadku koncentrowanie się na świetle, światełku czy punkcie nie przynosiło zbytnio pożądanych rezultatów.
Największym moim problemem jest kołaczące się kłęby myśli, których nie można wyeliminować, ciągle jest coś co powraca i nie pozwala się na wyciszenie.
Pozdrawiam wszystkich :)
Czcibor

Postprzez mar iusz » 2017-08-23, 10:07

Czcibor napisał(a):Wtrącę się troszeczkę do wątku,zaczynając os swojego problemu: niemożność wyciszenia się i odcięcia od myśli.
Co za tym idzie? Przeskoki myślowe na milion tematów

Myśli można kontrolować, ukierunkować itd. Możesz rozpoczynając medytację wypowiadać przez cały czas słowa - czysty umysł,jasny umysł. - albo - cisza wewnątrz mnie - albo coś w tym stylu. Ważne aby to co chce cię odwrócić od spokoju miało barierę twojej aktywności. I to ukierunkowanej. Mi osobiście pomagało zadanie pytania - co to za emocja - i obserwowanie tego co się pojawia. Na ziemi żyje prawie 7 miliardów ludzi i gdyby każdy z nich siadł do medytacji i każdy robił to inaczej to ...... wszyscy robiliby to dobrze.
mar iusz

Postprzez Santos » 2017-09-03, 08:59

Czcibor
mam ten sam problem, raz jest lepiej a raz gorzej.
Generalnie medytację można podzielić na dwie grupy na medytacje z przedmiotem i bezprzedmiotowe.
Na początku dobrze jest sobie znaleźne jakiś dobry przedmiot medytacji taki na którym można się łatwo koncentrować.
Generalnie poleca się tu koncentrację na oddechu, ale może to być na symbolu czy znaku np Reiki.
Ważne jest aby nie walczyć z własnymi myślami, nie starać się ja na siłę przepędzać. Bo to nic nie da.
Za każdym razem kiedy myśli się rozproszą, trzeba to zauważyć i powrócić do przedmiotu swojej koncentracji. Raz za razem, potraktować to jak trening a z czasem okres trwania koncentracji będzie się wydłużał.
druga sprawa to właściwe przygotowanie się do medytacji np. lekka relaksacja czy wyciszenie myśli. Trudno jest medytować z biegu.
Santos

Postprzez Justyna » 2017-09-06, 09:16

A ja proponuję po prostu oddech pełen błogości i miłości:
Zakochaj się we wszystkim, co istnieje, i pozwól swojej miłości być jak oddech. Wdychaj, wydychaj, ale niech to będzie miłość, która przychodzi i odchodzi. Stopniowo z każdym oddechem musisz tworzyć tę magię miłości. Będzie to twoja medytacja: gdy wydychasz powietrze, czujesz, że wylewasz swoją miłość na wszelkie istnienie; gdy wdychasz, wszystko, co istnieje, przelewa swoją miłość na ciebie.
Wkrótce zauważysz, że zmieni się jakość twojego oddechu. Zacznie się on stawać zupełnie inny niż do tej pory. Dlatego w Indiach nazywamy to praną, życiem - nie tylko oddechem.
Nie jest to tylko tlen; jest tam coś więcej - sama esencja życia, boskość. Jeśli ją zaprosimy, wniknie w nas razem z oddechem
Justyna

Postprzez janmaj » 2017-09-07, 06:32

pieknie to opisalas :)
janmaj

Postprzez Justyna » 2017-09-16, 22:05

To nie ja opisałam. Praktykuję błogi pełen miłości oddech od kilku lat, aż w końcu natrafiłam gdzieś w otchłaniach facebooka na ten tak piękny opis tej praktyki :)
Justyna

Poprzednia strona

Powrót do Medytacja