Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2017-11-21, 03:25

Wprowadzenie

Postprzez Chavin » 2008-08-16, 20:53

Marcin496 napisał(a):Termin "spiskowa teoria dziejów" usłyszałem po raz pierwszy w czasach stanu wojennego. Terminu tego używały państwowe media dla określenia tego co twierdziła opozycja.
Byłem wtedy już dostatecznie dojrzały by móc ocenić według swojego kąta widzenia, co jest prawdą, co kłamstwem, a co teorią. Państwo wówczas bardzo często kłamało.

A ja pierwszy raz - zdaje się, że - w odniesieniu do Protokołów mędrców Syjonu.. pewnie z kilka (ba... może nawet 10) lat później :P W czasach stanu wojennego oglądałam z zainteresowaniem tylko Misia Uszatka, Colargola itp. :) Jakąś chińską (japońską?) bajkę o smokach też jak przez mgłę z tamtych czasów kojarzę :)

Marcin496 napisał(a):I dziś robię tak samo. Kiedy słyszę o rzeczach tajemniczych, bądź "nieprawdopodobnych" przyglądam się temu z uwagą. Jeśli mam okazję to co słyszę jakoś zweryfikować, to robię to. Jeśli nie mam na to szans, a sprawa jest ciekawa, zostawiam to z etykietą "godne zainteresowania i rozważenia".

Ja lubię ciekawe teorie... ale z zasady podchodzę do nich sceptycznie, szczególnie jeśli prezentują czarno-biały świat i wokół widzą tylko wrogów... a to jest cecha charakterystyczna takich teorii, tej też...

Marcin496 napisał(a):Dziś, terminu "spiskowa teoria dziejów" używają Państwa i korporacje globalne, jako narzędzie do walki z grupami społecznymi i osobami, głoszącymi prawdę o celach i metodach działania państwowych i korporacyjnych.

Warto wziąć to pod uwagę ...

Jaka "piękna" manipulacja :)

akurat antyglobaliści mają wg mnie bardziej przekonującą argumentację :) (weryfikowalną) i nie słyszałam nigdy tego określenia w odniesieniu do ich poglądów - a sporo na ten temat czytałam, oglądałam i rozmawiałam...

Chyba ładny offtop wyszedł :) w tym poście o smokach jest tylko przy bajce na dobranoc...
Chavin

Postprzez N_EM_O » 2008-08-17, 18:07

A ja pamiętam jak to w książce J.R.R Tolkiena "Hobbit" Bilbo Baggins - cwany hobbit wraz z kompanią poszli po skarb smoka. To był zły smok, niszczył ludzi, gromadził skarby- jak to smoki tylko po to, żeby czuć się szczęśliwym ich posiadaczem . :) :) :).
Mieszkańcy osady zabili smoka a Bilbo z kompanami zgarnęli skarb. :) - jak o smokach to o smokach ;)
N_EM_O

Postprzez Medetrina » 2008-08-19, 07:00

Ronin napisał(a):Medetrinko, możesz to jakoś zweryfikować w oparciu o swoją wiedzę?

Spróbuję :)

Ronin napisał(a):To kto kogo może/powinien uczyć?

Z tego, co zdążyłam się zorientować, to Smoki są strażnikami wiedzy, więc to raczej one uczą nas. Jest tutaj jednak pewne ograniczenie. Nie uczą one każdego. Najpierw trzeba załużyć na ich szacunek. Należy pokazać, że nie zmarnujemy przekazanej nam wiedzy i ją odpowiednio uszanujemy. Dopiero wtedy nastąpi zacieśnienie relacji człowiek - Smok. Oczywiście są tam młode osobniki, które się dopiero uczą, i w pewien sposób, uczą się też od nas (a może bardziej zdobywają wiedzę o nas) poprzez obserwację.

Marcin496 napisał(a):No chyba, że Smoki, o których pisze Medetrina, mają inne pochodzenie niż Gady z Oriona.

Wydaje mi się, że już same nazwy, które podajesz, rozgraniczają te dwa gatunki. To nie są Gady, tylko Smoki. Nie wiem, skąd pochodzi nazwa Gady, ale nie traktuję jej w taki sposób, jak w biologii, że w skład gadów wchodzą jaszczurki, węże, krokodyle itp. Tutaj występują raczej jako osobne stworzenia.

Jeśli zaś chodzi o system Ra-Sheeba, to jest on dość dużym systemem (o ile można to ująć w takich kategoriach). Zawiera wiele symboli i, moim zdaniem, jest dość skomplikowany. Dopiero go poznaję, więc trudno mi się na ten temat wypowiedzieć.
Medetrina
Administrator
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Występujące systemy