Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2017-12-11, 14:17

Wasza duchowa pratyka.

Wasza duchowa pratyka.

Postprzez Metatron » 2014-08-30, 10:01

Przyszło mi do głowy pewne pytanie. Czy oprócz robienia zabiegów reiki - uprawiacie jakąś duchową dyscyplinę? Macie jakąś duchową praktykę którą staracie się robić?
Ja np. uprawiam krija jogę której zapragnąłem od momentu przeczytania książki "Autobiografia jogina". Co prawda w związku z moją chorobą musiałem ją lekko zmodyfikować ale nie potrafię wyobrazić sobie bym z niej zrezygnował. Staram się medytować chociaż 3 razy w tygodniu. Nie ukrywam że powinienem częściej - no ale bywa róznie.
Może znacie jeszcze inne ciekawe ścieżki rozwoju ?
Metatron
Administrator
Administrator

Re: Wasza duchowa pratyka.

Postprzez kakaja » 2014-08-31, 21:46

Oj... Uderzyło mnie w Twojej wypowiedzi słowo "powinienem" NAPRAWDĘ?
Jesteś wolnym człowiekiem, niczego nie "powinieneś" - nikt od Ciebie tego nie wymaga :)
Ścieżki mają to do siebie - że pojawiają się wtedy, gdy są potrzebne, a gubią - gdy stają się zbędne lub je ukończysz. Kurczowe trzymanie się jednej "na siłę" nie przynosi nic dobrego. Jest tyle pięknych dróg :)
Warto pamiętać o tym, aby nasz rozwój był w miarę harmonijny w każdej dziedzinie życia nie tylko duchowej, ale i finansowej, zdrowotnej, rodzinnej...
To też są ścieżki rozwoju duchowego. Jedna dziedzina powinna ciągnąć drugie - by w miarę razem podążały do przodu. To, że czas zająć się kolejną widać po pojawiającej się nowej ścieżce.
Ja staram się obserwować, która ścieżka jest teraz najistotniejsza - i tą podążam. I jak trafię właściwie - wszystko niemal równocześnie "samo" rusza do przodu z mega pozytywnym skutkiem i efektami.
Ostatnio istotna dla mnie była ścieżka finansowa, a dzięki postępom na niej w ten weekend mogłam być na wspaniałym wyjeździe, gdzie zakończyłam kilka zbędnych ścieżek, "ruszyłam" ścieżkę zdrowego odżywiania, oczyszczania organizmu, dopieściłam moje "wewnętrzne dziecko", przypomniałam sobie o rytuałach tybetańskich, właściwym uziemianu, no i o Aniołach...
kakaja

Postprzez mar iusz » 2014-08-31, 22:50

Metatron napisał(a): Staram się medytować chociaż 3 razy w tygodniu. Nie ukrywam że powinienem częściej

Codzienna medytacja ciszy i spokoju. Nie wykonuję codziennie zabiegów Reiki tylko jakczuję że potrzebna jest dana energia to wtedy jej używam. Zresztą to się zmienia różnie bywa ale medytacja ciszy pozostaje.
mar iusz

Postprzez Kuba » 2014-09-07, 11:55

W przeszłości były bardzo dziwne moje praktyki duchowe przez zachłyśnięcie się New Age'em. Było, minęło. :) Po latach wróciłem do zwykłej medytacji i pracy z oddechem, gassho, technik medytacyjnych Usui Reiki Ryoho i okazjonalnie łatwych i lekkich, ale świetnie działających, metod taoistycznych, chociażby medytacji wewnętrznego uśmiechu. Generalnie, bez szaleństw. ;)
Kuba

Powrót do Nauki duchowych Mistrzów