Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2018-04-26, 06:55

SACRED MOON REIKI

Ostatnimi czasy powstało wiele systemów używających w swej nazwie określenia Reiki i nie tylko. Co poprzez siebie niosą ? Co reprezentują ?

Postprzez Ronin » 2007-07-21, 18:45

Ciekawe te podręczniki...
Jak znajdę chwilkę to trochę poprzekładam na nasze :671: Mam już trochę doświadczenia :684:

Dzisiaj dla zabawy siedziałem nad Sacred Moon Reiki:

SKĄD SACRED MOON REIKI WZIĘŁO SWÓJ POCZĄTEK

Sacred Moon Reiki zostało przekazane (przez) Shelly Mayer 9 maja 2002 roku podczas samotnej intensywnej medytacji [sweat lodge ceremony].

Chciałam tylko powiedzieć, iż zawsze miałam specjalny stosunek do księżyca. Odkryłam, że częścią tego jest fakt, iż zawsze podczas pełni doświadczam odnowienia sił i oczyszczenia. Od samego początku kobiety są związane z księżycem. Tymczasem w domu, za jaki uważamy łono naszej matki ziemi, miałam wizję mówiącą, iż księżyc mieszka we mnie. Nawet wtedy, gdy to mieszkanie jest mroczne, wydaje się dla mnie niezwykle jasne, tak, iż mogłabym wyraźnie dostrzec wszystko co w nim jest.

Gdy Babcia Księżyc odwiedziła mnie, przemawiała do mojego serca. Jest wiele rzeczy, które my jako ludzie czynimy w stosunku do ziemi i nieba. Płacząc powiedziała, że mam zadanie do wykonania. Mam przekazać innym jej mądrość i wiedzę o ziemi i niebie.

Wśród rdzennych Amerykanów (oraz w innych kulturach) kobiety odprawiają ceremonie podczas pełni księżyca. Wówczas kobiety gromadzą się by świętować i radować się z tego, że są kobietami, od pierwszej menstruacji po czas, gdy dosięgnie je starość [they become crone; crone - stara baba :690: ] i później. Opowiadają sobie różne historyjki, te wesołe i te smutne. Inne kobiety oferują swą pomoc podczas obrzędów uzdrawiania. W tym czasie kobiety wyzbywają się osądów i zazdrości zachowując we wzajemnych stosunkach otwarte serca.

Babcia Księżyć ukazała mi jeden Symbol, który przekazuję dalej. Stanowi on zobowiązanie do oczyszczenia i uzdrowienia samego siebie oraz całej planety. Dlatego właśnie zdecydowałam się przekazywać go jedynie Mistrzom Reiki. Rytuał oczyszczenia wykonuje się do dwóch dni przed albo podczas pełni księżca. Uzupełnieniem Rytuału jest przekazanie Symbolu.

Obiecałam Babci wykonywać Rytuał oraz przkazywać jej wiedzę, która została mi dana podczas naszego pierwszego spotkania. Babcia wciąż mnie odwiedza chcąc upewnić się czy zrobiłam wszystko co było niezbędne przed przekazaniem innym jej daru.

JAK TO DZIAŁA

Sacred Moon Reiki sprawdza się w przypadku wielu rodzajów problemów, na przykład: uzależnienia, złe przyzwyczajenia, stłumione energie od nadużyć i wiele innych. Celem Sacred Moon Reiki jest zjednoczenie Umysłu, Ciała i Ducha na wzór globalnej jedności całej przyrody.

TWOJE ZOBOWIĄZANIE

By móc działać przez Sacred Moon Reiki musisz zobowiązać się do oddawania czci księżycowi w swym sercu oraz - chcąc zostać Mistrzem - w formie zewnętrznej raz w miesiącu. Ponadto, ze względu na moje zobowiązanie względem Babci Księżyca, proszę abyście nie porzucali praktyki tego systemu. Z powodu informacji [message boards] znajdowanych w internecie jest on swobodnie porzucany bez patrzenia na jakiekolwiek zobowiązania. Obecnie wiele systemów Reiki jest w podobny sposób bezczeszczonych. Poprzez wymianę wartości dostrzegamy poziom czyjegoś zaangażowania.

Potem jest jeszcze legenda, którą postaram się przetłumaczyć
A dalej są już materiały zastrzeżone...
Ronin

Postprzez SereneQ » 2008-09-18, 04:30

A to ciekawe... sadzac po tym to jestem praktykiem sacred moon już od ładnych kilku lat:D
SereneQ

Postprzez Czarodziejka » 2008-09-20, 15:59

Pod warunkiem, że Jesteś kobietą. :D
Czarodziejka

Postprzez SereneQ » 2008-09-22, 05:16

Ups... Na ten ekhemm.. "Drobny" szczegół nie zwróciłem uwagi... Ajjj:)
SereneQ

Postprzez Marcin496 » 2008-09-22, 18:43

Czarodziejka napisał(a):Pod warunkiem, że Jesteś kobietą.

Pewnie to będzie off-top, choć niekoniecznie.

W sierpniu 2008, dzięki otwarciu w Kosmosie Solarnej Bramy dotarły na Ziemię dwa rodzaje energii słonecznych: żeńska - pochodząca od Bogini Isis i męska - pochodząca od Ra. Odczułem wyraźnie oba rodzaje energii, zwłaszcza bardzo intensywną energię Isis. Podziękowałem Jej za to, że napełniła mnie swoją energią.

Kilka lat temu, rozmawiałem z bardzo szacownym i bardzo dojrzałym Mistrzem Reiki (wyłącznie Usui Reiki) i opowiadałem mu rewelacje o Kundalini Reiki, znane mi z naszego forum. On słuchał, zamyślił się i powiedział: Po co Ci to Kundalini... To chyba raczej dla kobiet jest ... Miałem inne zdanie... Wiecej o tym nie rozmawialiśmy.

Lyssa Royal TUTAJ
podaje za przekazami chanellingowymi od St. Germaina interesujące informacje o istotach i związkach 4 gęstości, do którego to stanu zmierzamy jako ludzkie istoty z 3 gęstości.
Uważna lektura pism Lyssy pozwala zauważyć, że w 4 gęstości, aby móc w pełni aktywnie i świadomie działać ( pierwiastek męski) będziemy w pełni odczuwać i czuć (pierwiastek żeński). Proces łączenia tych dwóch pierwiastków w ludzkości postępuje.

Mam znajomego, który studiuje na KUL w Lublinie i w ramach studiów zajął się zagadnieniem homoseksualizmu. Spędziliśmy wiele godzin na rozmowach o tym. Z rozmów wyniknęła pewna ważna konkluzja, którą zawarł on w jednej ze swych prac.

Ludzka płciowość, a także orientacja wobec kobiecości i męskości, zapisane gdzieś w psychice i niższych ciałach duchowych leży na płaszczyźnie wyznaczonej przez dwie osie.
Jedna oś zaczyna się 100% mężczyzną a kończy 100% kobietą. Pośrodku są wszystkie stany pośrednie, jakie obserwujemy u poszczególnych ludzi. Prawie nikt z nas nie jest 100% kobietą, ani 100% mężczyzną w sensie psychiczno - duchowym, choć tacy ludzie niewątpliwie, też istnieją.
Druga oś po jednej stronie ma 100% orientację pro kobiecą (afirmacja kobiecości), po drugiej zaś 100% orientację pro męską ( afirmacja męskości).
Zazwyczaj rodzimy się z określonymi cechami płciowymi w sensie fizycznym i w wyniku wychowania kształtują się w nas akceptacja dla naszej płci fizycznej(tożsamość płciowa) i afirmacja dla płci przeciwnej (orientacja seksualna).
Nie zawsze tak jest i w rzeczywistości konkretni ludzie są rozmieszczeni na wspomnianej płaszczyźnie w najróżniejszych miejscach. Mało tego, przemieszczają się na tej płaszczyźnie, według swojej świadomej woli, a czasem właśnie pod wpływem wychowania, czy z innych powodów zewnętrznych. Miejsce człowieka na tej płaszczyźnie nie jest ani dobre, ani złe, jest jakie jest. Na pewno jednak ludzie stojący w różnych miejscach tego pola, różnią się między sobą.

Rozwój duchowy zapewnia, między innymi, uzupełnianie brakujących nam aspektów duchowych, odblokowanie zablokowanych. Rozwój duchowy pozwala każdemu skorzystać z tego, co potrzebuje i chce. Na drodze rozwoju duchowego są do zdobycia ogromne pokłady możliwości żeńskich ( odczuwanie, wrażliwość, czucie, sensytywność), jak i męskich (koncentracja, działanie, narzędzia - jako formy do realizacji zamierzonych działań, skuteczność).

Konkludując:
Prawie nikt dziś nie musi się uważać, ani być uważany za 100% mężczyznę lub kobietę (w sensie psychiczno - duchowym), jest to kwestia wyboru raczej, niż przymusu.

Afirmacja Księżyca w formie SACRED MOON REIKI (a także Słońca - w jakichkolwiek formach, np. energii solarnej) jest dla każdego z nas, jeśli tylko odczujemy taką potrzebę i czujemy w tej afirmacji harmonię.

Jak kończą dowód matematycy: c.b.d.o. (co było do udowodnienia) :)

Na koniec mam jeszcze pytanie. Co ma wspólnego SACRED MOON REIKI z Reiki?
Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia w tym zakresie?
Ronin, może Shelly Mayer mówi coś na ten temat bardziej szczegółowo?

Pozdrawiam :)
Marcin496

Postprzez Metatron » 2008-09-22, 19:40

Marcin496 napisał(a):Na koniec mam jeszcze pytanie. Co ma wspólnego SACRED MOON REIKI z Reiki?

Marcin - mam wrażenie, że już rozmawialiśmy na temat znaczenia słowa Reiki w nazwach systemów pracy z energią. Takie pytanie byłoby w miare ok, gdyby zadał je nowy użytkownik- jednak jeśli chodzi o twoją osobę, to wiem, że śledziłeś tamten wątek. Dlatego mimo, że bardzo się staram - nie rozumiem dlaczego zadałeś pytanie, które już "setki razy" rozważaliśmy.
Metatron
Administrator
Administrator

Postprzez Marcin496 » 2008-09-22, 19:52

W każdym systemie pracy z energią, jeśli nazywa się on "Reiki", szukam potwierdzenia, że niesie on Uniwersalną EnergięŻycia i Miłości. Ronin nie podał zbyt wielu szczegółów.
Ja akurat, mam więcej doświadczenia w pracy z energią Śłońca, niż Księżyca. Księżyc i jego cykliczność, owszem, odczuwam dośc intensywnie. Jednak nigdy nie dyskutowaliśmy na forum energii Księżyca jako energii Reiki. Tu jest dopiero ten temat. Stąd moje pytanie.
Pozdrawiam :)
Marcin496

Postprzez Kaenix » 2013-01-31, 14:51

Zauważyłem że podczas pełni księżyca mam bardziej wyostrzone zmysły - czuję kilkakrotnie większy przepływ energii i otwierają mi się wyższe czakry.A patrząc w gwiazdy wyraźnie czuję że zdejmuję z nich energię :682: JESTEM MĘŻCZYZNĄ :675: dlatego aż tak nie łączyłbym księżyca z kobietami - ta energia jest bardziej uniwersalna :696: i znaczy znacznie więcej - hmm..chociaż oczywiście nie popadałbym tu w jakieś bałwochwalstwo
Kaenix

Postprzez mar iusz » 2013-01-31, 22:16

Kaenix napisał(a):Zauważyłem że podczas pełni księżyca mam bardziej wyostrzone zmysły

Przekształcasz się. Widziałem takie coś w kinie. Powoli bo powoli ale przekształcasz się. :ppp ;))) :564:
Znajoma właścicielka pubu mówi "idzie pełnia - wszystkie świry z domów wyłażą".
A tak na poważnie energia księżyca utożsamiana jest m.in. z przypływem i odpływem.
mar iusz

Powrót do Mini systemy pracy z energią.