Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2018-05-22, 11:13

Fusion Reiki

Ostatnimi czasy powstało wiele systemów używających w swej nazwie określenia Reiki i nie tylko. Co poprzez siebie niosą ? Co reprezentują ?

Fusion Reiki

Postprzez Medetrina » 2007-07-23, 22:06

Fusion Reiki

W sobotę 25 grudnia 2000 r. podczas grupowej inicjacji członków Reiki Revolution oraz internetowych grup dyskusyjnych pod tą samą nazwą, dr Jason Storm otrzymał symbol i instrukcję, jak go używać. Symbol nazywał się „Fusion” i jest mieszanką energii Usui Reiki, Karuna, Seichim oraz Tao Tian i Main Chi Gong. Symbol ten jest samoinicjacyjny i każdy na wszystkich poziomach, we wszystkich środowiskach, o każdych wierzeniach i w każdym stadium życia może zostać zainicjowany w tę energię potężnego symbolu poprzez podążenie za instrukcją inicjowania.

Po zainicjowaniu się w Fusion, odnajdziesz swoją Wyższą Percepcję wspaniale wzmocnioną i łatwą do rozwoju. Aby używać energii Fusion w uzdrawianiu metodą Reiki, powiedz po prostu nazwę symbolu i/lub narysuj go (lub wizualizuj) na kliencie odbierającym energię i pozwól jej płynąć. Większość ludzi z łatwością natychmiast odnajduje połączenie z Fusion, którego energia jest większa, niż pojedynczych systemów.

Fusion działa bardzo szybko, zazwyczaj wymaga tylko 1/3 czasu wymaganego przy innych pojedynczych systemach, a inicjacja jest również szybko przekazywana i odbierana. To jest typowe. System ten jest efektywniejszy przy uzdrawianiu i inicjowaniu na odległość. Fizyczne połączenie przy bezpośrednim uzdrawianiu przez przykładanie dłoni spowalnia trochę energię, jednakże powinieneś eksperymentować i znaleźć technikę, która jest dla Ciebie najlepsza.

Nie ma żadnego stylu rysowania symbolu, gdyż intuicyjne poszukiwanie kierunku rysowania jest częścią inicjacji i procesu uzyskiwania dostępu. Niech on pokaże Ci drogę. Fusion ma świadomość samego siebie i nie wymaga prawie żadnego jakiegokolwiek wysiłku do wykorzystania go w leczeniu, medytacji, manifestacji (magia), błogosławieństwie i oczyszczaniu.

Inicjacja w Fusion Reiki

Samoinicjacja (Będziesz potrzebować kawałek papieru i długopis lub ołówek przy tej metodzie inicjacji).

Zamknij oczy, weź głęboki, uspokajający oddech i zrelaksuj się. Jeśli znasz jakieś techniki medytacji wprowadzające w lekki stan relaksacyjny powinieneś z nich skorzystać w tym miejscu.
Jeśli nie znasz ich, skup się po prostu na oddychaniu przez kilka minut. Zrób to teraz, i kiedy poczujesz się gotowy, otwórz swoje oczy i wróć do tej strony. Teraz kiedy czujesz się zrelaksowany, spójrz na symbol. Pozwól by wypełnił twoją świadomość. Zwróć uwagę na jego kształt, linie, ruch. Teraz wymów jego imię. „Fusion”
Dobrze, radzisz sobie świetnie. Kiedy już staniesz się bardziej świadomy osobliwego wyglądu tego symbolu, możesz pozwolić swoim ciałom energetycznym dostroić się i otworzyć, nawet jeśli nie wiesz, co to oznacza. Uwierz, że to się już dzieje i będziesz mile zaskoczony, jak łatwo się to teraz odbywa. Nic trudnego w tym nie ma, najbardziej naturalna rzecz na świecie. Możesz zacząć czuć, jak energia płynie wokół i przez ciebie, możesz poczuć swędzenie lub mrowienie w koronie. I kiedy teraz pozwolisz swojej świadomości przesunąć się do palców twoich dłoni, możesz doznać różnych niezwykłych odczuć.
Może jest to ciepło, którego normalnie tam nie ma, swędzenie lub brzęczenie. Coś całkiem przyjemnego i mocno relaksującego. Kiedy posiedzisz jeszcze trochę pozwalając swojej świadomości wypełnić się całkowicie Fusion, zacznij otwierać się bardziej i bardziej, by wibrować z przenikliwą energią, która może teraz zacząć przytłaczać twoje zmysły. I kiedy będziesz gotów, zacznij rysować symbol na papierze.

Kiedy wiesz, że nadszedł czas, przygotuj się do narysowania symbolu. Pozwól by kolejność pociągnięć przyszła do Ciebie intuicyjnie. Co jest pierwszą rzeczą, jaką zauważyłeś, gdzie jest logiczny początek? Weź kolejny duży uspokajający oddech, przesiąknięty wciąż wzrastającą energią, i zobacz siebie, jak malujesz symbol od początku do końca, wiedząc, ze nie możesz zrobić tego źle, i kiedy go dokończysz, twoja inicjacja skoczy na wyższy bieg, wtedy znów możesz zamknąć oczy i cała moc tej potężnej uzdrawiającej energii może całkowicie zamanifestować, scentrować, upełnomocnić, przemienić twoje ciało w czyste uzdrawiające światło. Przeznacz na to tyle czasu, ile potrzebujesz. Po tym, jak zobaczysz siebie kończącego rysunek w swoim umyśle, zacznij rysować symbol na papierze.

Trzymaj swój rysunek Fusion w specjalnym miejscu, zawsze przyniesie Ci szczęście, uzdrowienie, ochronę i przewodnictwo. Gratuluję i Namaste.

Zaczęcam Cię do eksperymentowania i znalezienia nowych sposobów użycia Fusion i podzielenia się tym z innymi.
Jeśli znajdziesz szczególnie efektywną technikę z użyciem tego symbolu, możesz wysłać maila na storm@reikirevolution.uni.cc i opowiedzieć o swoich przeżyciach z Fusion.
Jest tam ogromna kopalnia wiedzy obejmującej ten symbol i te energie. Wiele nowych technik na pewno się pojawi. Na szczęście będą one ogólnie dostępne, bez opłat, regulacji czy kontroli jakiegokolwiek rodzaju.

Upoważniam Cię do używania tego symbolu, tych energii i nazwy „Fusion Reiki” w każdy sposób, który uznasz za stosowny, pod jednym warunkiem. Nie możesz pobierać żadnych opłat za leczenie tą energią bądź inicjowanie kogokolwiek w Fusion. Możesz prosić o datki (bez określania kwoty) lub proponować jakiegoś rodzaju wymianę.
Jednakże chciałbym bardzo chaotyczną energię pieniędzy trzymać jak najdalej od Fusion.:683: :683: :683: Dopóki nie skontaktuję się z Mecikiem, odnośnie umieszczenia symbolu w dziale download, proszę o kontakt osoby, które chcą go dostać (prosze podać maila).
Avatar użytkownika
Medetrina
Administrator
Administrator
 
Posty: 428
Dołączył(a): 2005-03-10, 17:00
Lokalizacja: Toruń/Zielona Góra

Postprzez Metatron » 2007-07-24, 00:53

Kontakt się odbył :671: - niebawem symbol znajdzie się na forum.
Avatar użytkownika
Metatron
Administrator
Administrator
 
Posty: 2132
Dołączył(a): 2005-05-07, 12:09
Lokalizacja: Toruń ^_^

Postprzez Kuba » 2007-07-24, 07:52

Zauważcie, moi Drodzy, iż ten system odbiega od ReiKi. Brak w nim elementu modlitwy, skierowania się do Najwyższego. Nie zaprzeczam mocy tego symbolu, ale czy jest ona właściwa(brak mi odpowiedniego słowa)?
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez Kuba, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Kuba
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2006-08-20, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Medetrina » 2007-07-24, 11:03

Kuba napisał(a):Zauważcie, moi Drodzy, iż ten system odbiega od ReiKi. Brak w nim elementu modlitwy, skierowania się do Najwyższego.

A czy jest tam napisane, że nie wolno się modlić podczas używania tego symbolu? Podręcznik skierowany jest do wszystkich, nie tylko do tych, co się modlą, gdyż nie wszyscy czują taką potrzebę. W innych systemach, nawet Usui Reiki, też nie jest napisane, że trzeba się modlić, albo zwracać się tylko do Boga. Każdy robi to, co uważa za słuszne.
Ale to tylko moje zdanie :)


Podręcznik w całości wraz z symbolem został umieszczony w dziale Download: Literatura.
Wersję oryginalną po angielsku prześlę osobom chętnym.
Avatar użytkownika
Medetrina
Administrator
Administrator
 
Posty: 428
Dołączył(a): 2005-03-10, 17:00
Lokalizacja: Toruń/Zielona Góra

Postprzez Kuba » 2007-07-24, 11:25

W symbolu ReiKi zawarta jest modlitwa. Nie sztuką jest wykreślenie symbolu. Czym jest puste kreślenie. ReiKi to miłość, a więc darzmy ją istoty... W sumie zawsze myślałem, że ReiKowcy modlą się sporo - zwracają się do najwyższego. Nie mówię że jest to potrzebne w bioenergoterapii, ale w ReiKi chyba tak...
Avatar użytkownika
Kuba
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2006-08-20, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Medetrina » 2007-07-24, 12:05

Kuba napisał(a):W sumie zawsze myślałem, że ReiKowcy modlą się sporo - zwracają się do najwyższego. Nie mówię że jest to potrzebne w bioenergoterapii, ale w ReiKi chyba tak...

W takim razie osoby, które są ateistami nie mogłyby być reikowcami (przyjmując jako definicję modlitwy - zwracanie się do kogoś, kto jest ponad nami). A tak nie jest. Jedni się modlą, inni medytują, a jeszcze inni nie robią nic, po prostu cieszą się energią. I nie każdy prosi o Reiki Boga - część zwraca się do boga, w którego wierzy, część odwołuje się do centrum energii kosmicznej, swojego wyższego ja, a pozostali pewnie do czegoś jeszcze innego. I o to w tym chodzi. Reiki nie jest przeznaczone tylko dla danej grupy. Każdy znajduje w tym co innego i w inny sposób to realizuje.
Avatar użytkownika
Medetrina
Administrator
Administrator
 
Posty: 428
Dołączył(a): 2005-03-10, 17:00
Lokalizacja: Toruń/Zielona Góra

Postprzez Kuba » 2007-07-24, 12:29

Medetrina napisał(a):część zwraca się do boga, w którego wierzy, część odwołuje się do centrum energii kosmicznej, swojego wyższego ja, a pozostali pewnie do czegoś jeszcze innego

i to rozumiem :), ale nie rozumiem jak można być ateistą i korzystać z ReiKi. Z samego założenia ReiKi jest energią od istoty wyższej...
Avatar użytkownika
Kuba
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2006-08-20, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Olek » 2007-07-24, 14:14

Kuba napisał(a):nie rozumiem jak można być ateistą i korzystać z ReiKi

:671: Kuba! A jak można być ateistą i korzystać z grawitacji?
Kuba napisał(a):Z samego założenia ReiKi jest energią od istoty wyższej...

mógłbyś ten wątek rozwinąć?... na czym opierasz to "założenie"? :671:
Olek
 
Posty: 399
Dołączył(a): 2005-09-06, 20:18
Lokalizacja: Szubin

Postprzez Kuba » 2007-07-24, 14:57

Hmmm Mikao Usui tworzył system opierając się na tym założeniu. W opisach słowa ReiKi jest o tym...
Avatar użytkownika
Kuba
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2006-08-20, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Medetrina » 2007-07-24, 15:40

Kuba napisał(a):Hmmm Mikao Usui tworzył system opierając się na tym założeniu.

Tak naprawdę nie wiemy, na czym się on opierał. Wszystkie doniesienia o nim są traktowane jak legendy. Istnieje zresztą kilka jej wersji, więc tym trudniej jest określić, co jest w tym wszystkim prawdą, a co nie.
Mógłbyś wskazać dokładny fragment, w którym jest o tym mowa?

Kuba napisał(a):W opisach słowa ReiKi jest o tym...

A gdzie konkretnie? Z tego co mi wiadomo, to wyraz Reiki jest połączeniem dwóch słów japońskich Rei i Ki. Słowo Rei może być przetłumaczone jako Duch lub kosmiczna energia duchowa, natomiast ki jako Rozum lub energia osobista. Zazwyczaj pojęcie to tłumaczy się jako duchową energię, bądź Uniwersalną Energię Życia. Oczywiście nie jest to jedyne tłumaczenie, ale chyba najbardziej znane.
Nie rozumiem, co to ma wspólnego z istotami wyższymi.
Avatar użytkownika
Medetrina
Administrator
Administrator
 
Posty: 428
Dołączył(a): 2005-03-10, 17:00
Lokalizacja: Toruń/Zielona Góra

Postprzez Kuba » 2007-07-24, 19:03

Opierałem m się na m.in.:http://www.voov.republika.pl/reiki/ila/reiki-symbol01.htm
Chodzi o fragment jaką metodą uleczał Jezus, Budda...
Avatar użytkownika
Kuba
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2006-08-20, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Medetrina » 2007-07-25, 12:04

To jest tylko symbol. Nie należy interpretować go dosłownie. Są też tam ludzie ciężko pracujacy na roli - czy to oznacza, że każdy po inicjacji powinien uprawiać ziemię??
Wszelkie znaki wykorzystywane w systemach energetycznych mają znaczenie symboliczne, liczy się jego wymowa, a nie dosłownie konkretne elementy, które się na niego składają.
Omówienie tego symbolu w przedstawiony tam sposób ma ułatwić jego zrozumienie i naukę pisowni.

Kuba napisał(a):Chodzi o fragment jaką metodą uleczał Jezus, Budda...

Zauważ, że nie wszyscy traktują Jezusa i Buddę jako wyższe istoty. I nie wiemy, czy to co odkrył, było zapisem metody stosowanej przez nich.
Jak mówiłam, jest to tylko legenda, która zmienia się w zależności od wierzeń osoby, która ją przekazuje (np. Usui był: katolickim mnichem; mnichem buddyjskim; członkiem jakiejś grupy religijnej; chrześcijaninem; biznesmenem, który po bankructwie zwrócił się w stronę rozwoju duchwego lub też był urzędnikiem, który niemal cudem wyzdrowiał z ciężkiej choroby i to właśnie sprawiło, iż zaczął szukać skutecznej metody leczenia). Jak widzisz, przy tak licznych zmianach, trudno wytypować, która z tych legend jest prawdą. A więc i to, czy odnalazł on dokładny zapis metody leczenia stosowany przez Buddę czy Jezusa też nie jest do końca wiarygodne.
Zresztą, jako zwykli ludzie, też mogli uzdrawiać. Dlatego nie wszyscy uważają, iż system ten musi pochodzić od istot wyższych.
Avatar użytkownika
Medetrina
Administrator
Administrator
 
Posty: 428
Dołączył(a): 2005-03-10, 17:00
Lokalizacja: Toruń/Zielona Góra

Postprzez proezekiel666 » 2009-08-03, 14:41

:673:
proezekiel666
 

Postprzez proezekiel666 » 2009-09-12, 12:55

ech... jak czytam wypowiedz fanatyka modlitwy bądź dewoty to aż ciarki mnie po plecach przechodzą...
panie Kuba, weź nos i włóż go w odpowiednia literaturę, potem pokontempluj nad tym co wyniknie z twoich domysłów i dojdziesz do tego dlaczego jedni się modlą podczas używania symboli a drudzy nie
proezekiel666
 

Postprzez Marcin496 » 2009-09-12, 14:41

Zaleciało wyraźną niechęcią a może i złośliwościa.
Nie znam tej dyskusji, pochodzi ona sprzed ponad 2 lat, miałem wtedy przerwe w uczestniczeniu w pracach forum.
Myslę, że takie efekty mogą być gdy się usiłuje łączyć zagadnienia energetycznie tak zbliżone do siebie jak woda i ogień.
A taką "bliskość" odczuwam między Fusion Reiki a Usui Reiki.

Na nieistniejącym forum reiki.info.pl poprosiłem kilka lat temu o przekazanie refleksji po użyciu Fusion Reiki. Temat wisiał rok bez odpowiedzi, potem zgłosił się ktoś, kto napisał opinie niekorzystną a potem już nikt nic nie pisał o tym.
Jest okazja, aby użytkownicy Fusion Reiki napisali na tym forum o wrażeniach z korzystania z tego systemu.

W temacie jest wiele złośliwości i atmosfery walki, a nie ma żadnych konkretów. Czy to Was nie zastanawia?
Avatar użytkownika
Marcin496
 
Posty: 248
Dołączył(a): 2008-03-30, 09:41
Lokalizacja: Górny Śląsk

Następna strona

Powrót do Mini systemy pracy z energią.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron
Kto przegląda forum Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (51) było 2017-12-25, 16:05

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość