Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2018-04-26, 06:55

Regulamin Forum

Ostatnimi czasy powstało wiele systemów używających w swej nazwie określenia Reiki i nie tylko. Co poprzez siebie niosą ? Co reprezentują ?

Regulamin Forum

Postprzez Metatron » 2014-02-05, 08:35

WYPOWIEDZI ZAWARTE NA FORUM http://WWW.REIKI.FC.PL MAJĄ JEDYNIE CHARAKTER INFORMACYJNY. ADMINISTRACJA PORTALU NIE ODPOWIADA ZA TREŚĆ ZAMIESZCZONYCH POSTÓW ANI ZA EFEKT INICJACJI UDZIELANYCH PRZEZ OSOBY OGŁASZAJĄCE SIĘ NA FORUM.


ZALECENIA

1. Nazwa rejestrowanego konta powinna być sensowna, kulturalna i w miarę możliwości unikalna. Pamiętaj, że niektóre popularne nazwy/imiona, zwłaszcza wywodzące się z mitologii czy literatury mogą mieć dla kogoś specjalne znaczenie.

2. Profil użytkownika powinien być dokładnie i rzeczowo wypełniony.

3. Treść zakładanego topicu powinna być zgodna z zakresem tematycznym forum. Wątki umieszczone w niewłaściwych działach mogą być przez moderatorów przenoszone wedle ich uznania, względnie całkowicie kasowane - o ile zostaną uznane za zbyt odbiegające od tematyki forum.

4. Przy zakładaniu nowego tematu staraj się nadać mu rzeczową i konkretną nazwę, tak aby inni od razu wiedzieli, o czym jest dany topic. Temat typu „Mam pytanie…” w ogóle nie oddaje treści postu.

5. Dyskusje, które mocno angażują użytkowników są wspaniałe, dopóki są prowadzone na argumenty, a nie na wyzwiska. W momencie gdy zaczynają się wycieczki osobiste, dyskusja przestaje być dyskusją i staje się pyskówką. Nie lubimy tu pyskówek.

6. Gdy cytujesz cudzy post, usuń te fragmenty cytatu, do których nie odwołujesz się w swojej wypowiedzi. Odpowiadaj od razu pod stosownymi fragmentami.

7. Staraj się pisać w sposób czytelny, zrozumiały i bez błędów ortograficznych. Dysleksja/dysgrafia/dysortografia nie jest żadnym wytłumaczeniem. W Twoim komputerze najpewniej jest zainstalowany przynajmniej jeden słownik do automatycznego korygowania pisowni. Bądź świadom faktu, iż forma Twej wypowiedzi świadczy o Twoim szacunku do osób, które będą go czytały. Lub o jego braku...

8. Jeśli masz taką możliwość, to używaj polskich liter w standardzie ISO 8859-2. Tekst z polskimi ogonkami jest czytelniejszy niż ten sam tekst bez nich.

9. Pisz w taki sposób, by reszta użytkowników mogła spokojnie zrozumieć sens twojej wypowiedzi.

10. Jeżeli chcesz używać sygnaturki, to nie powinna ona być dłuższa niż 3 linijki i nie może zawierać:

a) treści zabronionych w postach (reklamy, pornografia, wulgaryzmy etc.)
b) linków do tego typu treści
c) linków powodujących otwieranie stron ze złośliwym kodem (masowo wyskakujące okna, kod zawieszający przeglądarkę etc.)


11. Zanim założysz nowy topic, sprawdź czy przypadkiem nie ma już innego, poruszającego ten sam temat. Opcja SZUKAJ nie gryzie. Jest po to, by z niej korzystać.

ZABRONIONE JEST

1. Agitacja wyznaniowa, polityczna i jakakolwiek inna. Szerzenie nienawiści religijnej.

2. ZAMIESZCZANIE INFORMACJI O USŁUGACH, SEMINARIACH BĄDZ KURSACH REIKI ORAZ SYSTEMÓW POKREWNYCH, - BEZ AKCEPTACJI ADMINISTRATORA PORTALU.

3. Zamieszczanie ofert handlowych, reklam, spamu itp. Za reklamę nie uważa się zamieszczania linków do stron tematycznych w miejscu do tego przeznaczonym.

4. Wysyłanie wiadomości, które zawierają wyrażenia, treści bądź jakiekolwiek inne materiały niezgodne z polskim prawem lub uznawane powszechnie za obraźliwe, wulgarne, nieetyczne etc.

5. Wyrażanie się publicznie w sposób wulgarny/obraźliwy/prowokujący innych użytkowników.

6. Usuwanie z postu treści, które powodują zniszczenie wątku - czyli kasowanie kluczowej treści (np. usunięcie pierwszego postu, bądź wszystkich swoich wypowiedzi itd.) czy zdjęć, odnośnie których toczy się dyskusja itp.

7. Załatwianie swoich prywatnych spraw na forum publicznym. Do tego służą wiadomości prywatne (ikona PW w profilu każdego użytkownika).

8. Zbędne komentarze służące tylko nabijaniu licznika postów.

9. Publikowanie całości lub fragmentów korespondencji prywatnej bez zgody jej autora. Chyba, że jest ona jawnie sprzeczna z regulaminem forum, polskim prawem lub ogólnie przyjętymi zasadami przyzwoitości. Jednak jeśli jakiś użytkownik obraża Cię prywatnymi wiadomościami, najlepiej nie rób z tego afery na forum, tylko powiadom administratora lub moderatorów.

10. Ujawnianie publicznie cudzych poufnych danych, takich jak np. adres, telefon, hasła... bez zgody zainteresowanej osoby.

11. PISANIE DUŻYMI LITERAMI całych postów - nie musisz krzyczeć. Uzasadnione zaakcentowanie w ten sposób słowa czy zdania jest ok.

12. Przesadne formatowanie tekstu. Kolorowanie i zmiana rozmiaru czcionki ma służyć wyróżnianiu rzeczywiście istotnych fragmentów, a nie być stałą manierą redagowania postów.

13. Powielanie jednego tematu w kilku działach. Wystarczy, że napiszesz swoją wiadomość raz, a zainteresowane osoby na pewno ją przeczytają.

14. Tworzenie kont z danymi uchodzącymi ogólnie za obraźliwe. Np. wulgarne nicki.Nieprzestrzeganie zasad obowiązujących na forum może skutkować edycją/usunięciem/zamknięciem danego postu/tematu, ostrzeżeniem dla użytkownika bądź/i czasowym lub stałym uniemożliwieniem użytkownikowi dostępu do forum.


Konta osób, które nie zalogowały się w ciągu ostatnich 180 dni, będą systematycznie usuwane.
Avatar użytkownika
Metatron
Administrator
Administrator
 
Posty: 2132
Dołączył(a): 2005-05-07, 12:09
Lokalizacja: Toruń ^_^

Powrót do Mini systemy pracy z energią.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron
Kto przegląda forum Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (51) było 2017-12-25, 16:05

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość