Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2018-01-23, 21:12

Symbole z innych systemów ReiKi

Ostatnimi czasy powstało wiele systemów używających w swej nazwie określenia Reiki i nie tylko. Co poprzez siebie niosą ? Co reprezentują ?

Symbole z innych systemów ReiKi

Postprzez Chavin » 2005-04-10, 10:49

Z jednej strony mówi się o tajności symboli, z drugiej natomiast bez większych problemów można je znaleźć w necie...

Ja, buszując kilka dni temu po różnych stronkach, dowiedziałam się (?), że na tzw. drugim stopniu specjalistycznym otrzymałam m. in. symbol mistrzowski, kilka symboli z Karuna ReiKi, kilka z Seichim, jeden z Treshold i tylko dwu (przekazanych na tym seminarium) nie znalazłam.

Oczywiście, oprócz tych przekazanych, znalazłam kilka zupełnie innych, z którymi nie zetknęłam się, choć niektóre z kolei jakby wyglądały znajomo...

I moje pytania do osób zorientowanych brzmią:
Czy inicjacja polega na inicjacji w symbol, czy w dany system?
Jaką wartość miałyby te inne symbole? Dodam, że są opisane.
Chavin

Postprzez Metatron » 2005-04-10, 18:54

Jeśli o mnie chodzi to wartośc bez inicjaci to one mają dla mnie żadną.
Co do stopni specjalistycznych - ....... staram się je obchodzić szeeeerokim łukiem :shock: :roll:
Metatron
Administrator
Administrator

Postprzez armawir » 2005-04-11, 13:31

można inicjowac w symbole, można pracowac z symbolami bez inicjacji, - z niektórymi wyjdzie ( na swojej energii) a z niektórymi nie, można inicjowac się samemu jak do tego namawia Ole Gabrielsen, pozostaje tylko pytanie a po co? po co kupować jeden głośnik z zestawu kina domowego i zastanawiac się czy to zadziała?
drugi stopień specjalistyczny istnieje chyba tylko w Polsce i wkilku innych srodowiskach... jest to taki skrót w poznawaniu innych systemów... tyle ze ... skróty nie zawsza sa dobre
po seminarium tego stopnia zacxzałem interesowac się nowymi systemami - i w ten sposób ten drugi stopień bardzo popchnął mnie do przodu, ale Ja miałem naprawde dobrego Mistrza! niektóre symbole mają być wycofane z tego co wiem napewno obydwie gwiazdy i chyba jeszcze jakiś jak si e dowiem to zainteresowanym powiem. Uważam że działanie symbolu lepiej poznajemy gdy poznajemy system w całości, na przykład w Threshold Reiki sam proces inicjowania jest odmienny niż w Usui jest on blizki temu co zaproponowała Kathleen Milner w Terra Mai Reiki, zatem te same symbole (Karuna Ki i Terra Mai uzywają identycznych symbolu lecz nieco inaczej się oni zachowują) mogą byc stosowane do przekazów nieco innych rodzajów energii. cała ludzkośc dąży do tego by każdy człowiek mógł naturalnie korzystać z Reiki jak za dawnych czasów... pierwszy kro to umożliwienie jednośce dostępu do systemu stało się to niecałe 90 lat temu w Japonii, drugi krok to umożliwienie dostępu większej ilości osób - seichim, Isis, Mel, inne metody, kolejny krok to opracowanie metody samoinicjowania sie co zrobił Ole - osobiście uważam że wyprzedził zdarzenia i jeszcze nie jestesmy gotowi by stosowac te techniki - owszem zadziałaja ale słabiej niż tradycyjne. może niedaleko w przyszłości ale jeszcze "za linią Horyzontu" czasy gdy korzystanie z energii stanie sie zdolnością wrodzoną i nie będzie ulegało zniekształceniom... może...
Uważam że Już jesteśmy w czasach gdzie linearność przekazów nie musi obowiązywac ale Mistr jest potrzebny po to by wskazywac bezpieczną drogę i zebyś my nie musieli wciąż "odkrywać koło". tak jak pozycje rąk, tak i symbole i inicjacje są etapem przejściowym w pracy z energią sęk w tym że właśnie przechodzimy przez to i nie ma potrzeby stosowac metody wyprzedzające własny rozwój - raz że słabo zadziałają dwa że możemy doznać czegoś na co jeszcze nie jesteśmy przygotowani a trzy ... teraz to wszystko jest modne, często ludzie swe nie radzenie z rzeczywistym swiatem rekompensują "osiągnięciami" w energii... po owocach mamy poznać... :)
reasumujac symbole , tajne czy jawne mogą sprawiac radośc ich użytkownikom... zatem niech sprawiają tyle że moim zdaniem warto poznawac systemy w całości...
armawir

Postprzez N_EM_O » 2005-11-29, 15:12

Metatron napisał(a):Jeśli o mnie chodzi to wartośc bez inicjaci to one mają dla mnie żadną.
Co do stopni specjalistycznych - ....... staram się je obchodzić szeeeerokim łukiem :shock: :roll:

Hehehe Metatron tak niedawno jeszcze to napisałeś.... a teraz sam chcesz zostać inicjowany w te symbole...... jak to mówią " tylko krowa nie zmienia swoich poglądów"
Niektórych jak słyszałem zdziwiła szybkośc reakcji jednego z symboli jakie zastosowałem publicznie na Zlocie na Sigrid Massenbauer, która na drugi dzień opowiedziała mi swoje odczucia i efekty ( bardzo pozytywne).
N_EM_O

Postprzez Metatron » 2005-11-29, 20:16

No i co się przechwalasz co ?? :P

Co do specjalistycznego to przyznaje, w przeszłości byłem w tym względzie gorszy od inkwizycji. Gdybyś mnie w tedy spotkał, najprawdopodobniej spaliłbym cię na stosie, zanim zdążył byś powiedzieć "zaczekaj !!!" :twisted:
Potem mi przeszło ale i tak uważałem to za coś, co nie powinno być uczone na seminariach reiki, gdyż nie nalezy do tego systemu.
Po czym wszystko zmieniło się podczas naszej pamiętnej medytacji u ciebie w domu. Mój anioł postarał się bym diametralnie zmienił zdanie :P

Heheheh
Choć do tej pory uważam że specjalistyczny nie jest tradycyjnym materiałem. Jeśli będe go nauczać to chciałbym robić to nazywając rzecz po imieniu. Czyli przekazując że symbole te pochodzą z Tera Mai.
A ich harmonijne współdziałanie z reiki - jakby umożliwia włączenie ich w nauczany materiał. ;)
Metatron
Administrator
Administrator

Postprzez N_EM_O » 2005-11-29, 20:38

Dobrze,że się nie spotkaliśmy wcześniej, zapewne nie jest miło kopcic sie we własnym tluszczu na stosie.... nie wiem , bo nie próbowałem, choć gdybyśmy żyli wcześniej... to kto wie... może palilibyśmy się na stosach stojących obok... hihihi, zapewniam tylko,że ja bardziej bym skwierczał ( bo ty jestes chudy i spłonął byś jak smolna szczapa hehehe).....

Ale wracając do tematu..... uważam tak jak Ty,że trzeba nazywać rzeczy po imieniu..... dodatkowe symbole uzywane w systemie Usui - ot co.... a jak działają to wiesz... przydają się , nawet często...
N_EM_O

Postprzez Metatron » 2005-11-29, 20:49

N_EM_O napisał(a):Dobrze,że się nie spotkaliśmy wcześniej, zapewne nie jest miło kopcic sie we własnym tluszczu na stosie.... nie wiem , bo nie próbowałem, choć gdybyśmy żyli wcześniej... to kto wie... może palilibyśmy się na stosach stojących obok... hihihi, zapewniam tylko,że ja bardziej bym skwierczał ( bo ty jestes chudy i spłonął byś jak smolna szczapa hehehe).....

Hehehehehe - gdy to przeczytałem zaczołem sie tak rechać że prawie spadłem z krzesła :o
Ja bym spłonoł zapewne w krótkim czasie, lecz za to efektownie.
Ty za to, dopalałbyś sie dłużej - rozsiewając wokół cudowny zapach skwarek przypiekanych na patelni, otulając jednocześnie widzów dymem z przypalającego się tłuszczyku.

:030::030::030: Zafundowalibyśmy widowni niezłe show - coś jak David Copperfield - mgła, błyski i wybuchy :030:

Szkoda tylko że jednorazowe hahahaha
Metatron
Administrator
Administrator

Postprzez N_EM_O » 2005-11-29, 20:59

Metatron napisał(a):Ty za to, dopalałbyś sie dłużej - rozsiewając wokół cudowny zapach skwarek przypiekanych na patelni, otulając jednocześnie widzów dymem z przypalającego się tłuszczyku.

Ale jesteś delikatny.... napisz prosto z mostu.... byłby smród spalonego mięcha i duże płaty sadzy.... ot co by było.....
I ludzie by uciekali z tego widowiska prędzej niż przyszli hahahahahahahahahaha.... ale by były jaja...........
N_EM_O

Postprzez Metatron » 2005-11-29, 21:38

hyhy z pewnością - na twardo :P
Metatron
Administrator
Administrator

Postprzez Olek » 2005-11-29, 22:17

Eeeeech a jeszcze niedawno pisaliście, że ryjówki mogą nie mieć ubocznych skutków oparzeń!!! :evil:

I żadne z tego byłoby widowisko...to zupełnie nie medialne oglądać jak dwie skrajnie różnej budowy... hmmm... anatomicznej ryjówki ustalają na dopalających się stosach wśród skonsternowanej gawiedzi kolejne terminy kolejnych inicjacji! :D
Olek

Postprzez N_EM_O » 2005-11-29, 22:21

teraz to ja mało nie spadłem z krzesła hihihihiihiiii
N_EM_O

Powrót do Mini systemy pracy z energią.