Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2018-04-26, 06:49

Reiki Tybetańskie

Ostatnimi czasy powstało wiele systemów używających w swej nazwie określenia Reiki i nie tylko. Co poprzez siebie niosą ? Co reprezentują ?

Reiki Tybetańskie

Postprzez Metatron. » 2005-03-09, 18:58

Davidzie - widziałem na twojej stronie materiał o Tybetańskim odpowiedniku Reiki - mógłbyś trochę przybliżyć ten temat ?? Opisać swoje wrażenia ?
Metatron.

Postprzez davit » 2005-03-09, 18:59

Witam
Niestety wrażeń żadnych opisać nie moge, nie mam inicjacji w tym kierunku, narazie mnie do tego nie ciągnie. Ale wiem, że Reiki tybetańskie jest bardzo skuteczne, posiada więcej symboli o dużej mocy z czego nieraz się przekonałem, tą metodą posługują się moi rodzice i bardzo sobie cenią. Wiem, że Reiki tybetańskie wprowadza dużo kontrowersji, jest to jakby odłam od tradycyjnego Reiki Usui, ale myśle, że nie należy trwać w swoich przekonaniach, że Reiki jest tylko jedno, należy kożystać z metod które naprawde działają i nie są wyssane z palca lub stworzone tylko do nabiajania kasy. Tak więc Reiki tybetańskie polecam każdemu :)
davit

Postprzez Metatron. » 2005-03-09, 18:59

Jak prezentuje się struktura w reiki tybetańskim ? Czy mistrz reiki jest od razu mistrzem reiki tybetańskiego ? Piszeż na swojej stronie że do tej lini przekazu można przystąpić juz po drugim stopniu reiki - czy później ta ścieżka sie rozwidla ? Czy mistrz reiki, który poznał metodę tybetańską może przekazywać i inicjowac w jej klucze ? Czy jednak linia tybetańska mam swoich mistrzów, i by móc przekazywać tą wiedze trzeba byc wyświeconym na mistrza w tez że lini,? - I nie ma różnicy czy jest się mistrzem reiki japońskiego czy tez nie.
Jak to jest :?: :) :) :)
Metatron.

Postprzez Armawir » 2005-03-09, 19:00

Znam pewną Mistrzyni Reiki Tybetańskie, w swoim czasie zdecyduje sie na kurs, ale na razie poznaje to, co mam i seishim
Armawir

Postprzez Metatron. » 2005-03-09, 19:01

Byłeś już na "seishim"? Jesteśmy strasznie ciekawi tej techniki :) ( przyjamniej ja i Medetrina :) )
Metatron.

Postprzez Armawir » 2005-03-09, 19:01

Jade jutro wraz ze swoją ukochaną ( 2 reiki)
opisze wrażenia , ale najpierw postaram sie odnaleźć notatki z własnymi wrażeniami po przyjęciu KR 1
Armawir

Postprzez Ronin » 2008-03-15, 17:36

Postanowiłem nieco odświeżyć ten wątek...

Mistrzowie tego Forum udzielają już inicjacji w tym systemie, wydzielono specjalny dział dla Tybetańskiego Reiki... jednak jak dotąd nic o nim nie napisano...

Moglibyście, Szanowni Mistrzowie, przybliżyć nam, zwykłym śmiertelnikom :695: , ten system? Czym on się różni od UR? Skąd pochodzi przekaz?
Ronin

Postprzez Metatron » 2008-03-18, 09:07

Wydaj mi się że Olek będzie tu najlepszym rozmówcą, gdyż piłował ten system przez naprawde dłuższy czas i w tym temacie posiada o wiele większą wiedzę. :671:
Olek :671: hihihi zapraszam :687:
(To się chyba nazywa wmanewrowanie :671: )
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez Metatron, łącznie edytowano 1 raz
Metatron
Administrator
Administrator

Postprzez Ronin » 2008-03-27, 20:00

Metatron napisał(a):Wydaje mi się że Olek będzie tu najlepszym rozmówcą

(...)

Olek :671: hihihi zapraszam :687:

Ja również zapraszam... :687:
Ronin

Postprzez Olek » 2008-03-28, 13:49

:693:

Linia ta związana jest z filozofią tybetańską pielęgnowaną jako sztuka medytacyjna, sztuka rozwijania siebie, droga doskonalenia i uwolnienia umysłu. Tybet zachował swoje wierzenia i sposób obrazowania swoich wierzeń. Jedynymi szkołami były szkoły klasztorne, w których nauka trwała całe lata. Pozwoliło to zachować folkor i świat Tybetańczyków.
Praca z Energią to przepracowanie własnych przywar i lęków. Obrazem lęku jest MAKAHARA zjadający człowieka od wewnątrz. Karmi się myślą i energią, kiedy człowiek odczuwa (emocje niższe: strach, lęk, złość).
BUDDA - Istota Oświecona, jest to więc osoba fizyczna będąca na wysokim poziomie rozwoju duchowego. Słowo BUDDA oznacza dokładnie „przebudzony, ten który osiągnął oświecenie". Jest więc stanem umysłu przebudzonego.
Istotnym założeniem jest tu pojęcie istoty rzeczy- czyli istnienia czegoś, dana rzecz po prostu jest. Nie należy ani jej oceniać ani tym bardziej przywiązywać się do rzeczy materialnych. Mówimy więc o integracji z otoczeniem (rzecz nie jest ani obca ani moja, po prostu jest rzeczą). Nie trzeba stawać się rzeczą by mieć poczucie jedności z nią, gdyż na pewnej płaszczyźnie jesteśmy tym samym - płynąca. Energią. To jest właśnie istotą zjednoczenia, jesteśmy wszystkim i wszystko jest nami.
Nauka powinna mieć na uwadze możliwości i potencjał ucznia. Istotą nauczania jest nauczanie w oparciu o wewnętrzne zrozumienie oraz poznanie własnych odczuć.
BODHISATTWA - uczeń w drodze. Istota ludzka w drodze do oświecenia, na drodze własnego rozwoju duchowego (BODHI - doskonała wiedza i całkowite oświecenie, SATTWA - istota). Prawdziwą naturą ucznia jest poszukiwanie wiedzy i doskonałości, jest poszukiwanie stanu umysłu zwanego BUDDĄ. Po osiągnięciu tego stanu, czyli zakończeniu własnej ścieżki rozwojowej, człowiek nie dąży do odejścia z Ziemi, a do pozostania jako nauczyciel, by uczyć i wskazywać drogę do oświecenia innym. Taki człowiek ma możliwość wyboru czy schodzi na Ziemię (inkarnuje) czy też nie. Jeśli inkarnuje to tylko po to, by pomagać innym odnaleźć swoje oświecenie, własną drogę, siebie i pomoc się zbliżyć do Boga / Źródła / Stwórcy. Droga MISTRZA jest drogą BODHISATTWY, jest drogą służby innym ludziom, rzeczom. Światu. Drogą powstrzymania się od czynienia zła, dokonywania zawsze właściwego wyboru, aby czynić tylko dobro.
KLEJNOT, który otrzymuje BODHISATTW A na swej drodze jest najcenniejszą, najczystszą, ponad czasową i nie fizyczna formą pracy nad własnym rozwojem. Jest on niezniszczalny, nikomu nie można go ukraść, jedyne niebezpieczeństwo jest po stronie ucznia, że go zgubi. Uczeń może zgubić swój KLEJNOT, jeśli nie pracuje nad swoim rozwojem, nie złożył na ołtarzu swojego ego, dumy czy pychy. Symbolem KLEJNOTU jest PERŁA, która spełnia wszystkie życzenia serca. Prawdziwy KLEJNOT tkwi w symbolu światła - w LOTOSIE.
SUTRA TRZECH KLEJNOTÓW to 3 klejnoty spełniające powyższe cechy:
1. BUDDA - jako stan uwolnienia umysłu, umysłu pełnego światła, świetlistej pustości, połączenia wszechrzeczy, stan świadomego istnienia. Kiedy w umyśle panuje świetlista pustość jest w nim światło, które posiada wszelkie informacje, myśli są spokojne i nie poplątane, nie ma natłoku czy gonitwy myśli.
2. DARMA - jako droga, droga przetrwania i wędrówki ku światłu, sposób pracy umysłu, by osiągnąć oświecenie. Jaka KARMA taka DARMA - jako KLEJNOT, to droga na której się człowiek nie wyłoży, nie przewróci i nie potknie, nic na tej drodze nie ujdzie uwadze człowieka idącego nią. Nie ma możliwości zboczenia z niej — jest jasno wytyczona i określona. Dróg jest wiele - jednak tylko jedna prowadzi do celu, jakim jest oświecenie.
3. SANGA — to grupa ludzi idących tą samą drogą, inne istoty z którymi można wymienić doświadczenia i wiedzę, mogą się wzajemnie wspierać. Wyróżniamy SANGĘ:

- zwykłą - wszyscy ludzie na tej drodze, znajomi osoby obce żyjące wokół nas, nasze otoczenie
- szlachetną- lamowie, nauczyciele, istoty kroczące droga Światła i własnego rozwoju, poszukujące Budda podał 4 prawdy:

1. Istnieje stan nazywany CIERPIENIEM - jest to stan poczucia braku czegoś, zaburzenia równowagi, uniemożliwiający odnalezienie wewnętrznej równowagi i spokoju.
2. Każde cierpienie ma swoją PRZYCZYNĘ - która może być wewnętrzna (w większości przypadków przyczyna wewnętrzna jest stwarzana przez nas samych) i zewnętrzna (warunki zewnętrzne)
3. Istnieje DRIGA umożliwiająca zakończenie cierpienia, czyli istnieje możliwość wyjścia z cierpienia poprzez przepracowanie np. emocji, sytuacji.
4. Istnieje stan BEZ CIERPIENIA - czyli stan oświeconej istoty ludzkiej, stan BUDDY.
OPIEKUNOWIE SYSTEMU REIKI TYBETAŃSKIEGO:

BUDDA AMITABHA - jest BUDDĄ NIEOGRANICZONEGO ŚWIATŁA, MĄDROŚCI I WSPÓŁCZUCIA. Można go przywołać intonując jednogłosem mantrę:

TEYATA OM BEEKANDZE,
BEEKANDZE MAHA BEEKANDZE RAMDZA SAMUDGATE SOHA

BIAŁA I ZIELONA TARA - Istoty energetyczne, przesyłające energię uzdrowicielską i ochronną. Są siostrami, boskimi Matkami pod postacią TARY.
ZIELONA TARA - uzdrowicielka zamieszkująca okolice Zielonej Rzeki Nurtu życia Jest usłużna każdemu, kto poprosi ja o pomoc i przywoła za pomocą następującej mantry śpiewanej jednogłosem:

OM TARE TUTARE TURE SOHA (SVAHA)

BIAŁA TARA - zwana również OPIEKUNKĄ. Powstała ona tak jak i siostra z łzy AWALOKITESZWARY. Przywołuje się ją za pomocą mantry rozbudzającej współczucie, miłość do wszystkich istot i dążenie do wyzwolenia w celu działania dla wspólnego dobra. Za pomocą tej mantry można modlić się o pokój oraz ogólny postęp i rozwój na Ziemi. Zapewnia ona ochronę, otwiera serce i umacnia łączność ze wszystkimi żywymi istotami. Jest ona w końcu również swoistym „zaklęciem" przywołującym MISTRZA WEWNĘTRZNEGO ŚWIATŁA. Mantruje się ją w jednogłosie. Znaczy dosłownie, na jednym wydechu.

W ReiKi linii Tybetańskiej występuje 8 symboli oraz 8 atrybutów :671:

Opracowane na podstawie materiałów szkoleniowych Mistrzyni - Nauczyciel
Mirandy Idrimowicz
Olek

Powrót do Mini systemy pracy z energią.