Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2018-04-26, 06:54

Energia Tachyon

Ostatnimi czasy powstało wiele systemów używających w swej nazwie określenia Reiki i nie tylko. Co poprzez siebie niosą ? Co reprezentują ?

Energia Tachyon

Postprzez Marcin » 2006-04-13, 22:04

Latając po stronach internetowych znalazłem coś takiego jak Tachyon. Jest to energia podobna do Reiki. Czy może ktoś z Was wie coś więcej na ten temat, może sam używa tej energii?
Ostatno coś mnie wzieło na różne takie "rzeczy". Jak jeszcze niedawno uważałem tylko Usui Reiki że tylko to jest system godny uwagi a reszta to bzdury, tak ostanio latam wszędzie i zgłebiam wiedze. Nawet się inicjuje w inne systemy. Zmiana poglądów. Widać człowiek musi dojrzeć do niektórych rzeczy.
Pozdrawiam
Marcin
 

Postprzez Olgierd » 2006-04-14, 14:04

Marcin napisał(a):(...) znalazłem coś takiego jak Tachyon. Jest to energia podobna do Reiki. Czy może ktoś z Was wie coś więcej na ten temat, może sam używa tej energii

Tachyon co - "Tachyon Fields" czy "Tacyon Reiki"? :)
Używam (tj. badam zastosowania, działania i możliwości - jeszcze nie jestem 100% przekonany do tej metody - poprzestałem na razie na 2°) Tachyon Fields w obszarach, w których uzupełnia Reiki - ekrany EM, odpowiednik "generatorów Chi" i podobne - najlepiej poszukaj podręcznika i sam zobacz czym się to je.

Gassho,
Olgierd.
Olgierd
 

Postprzez Marcin » 2006-04-14, 14:46

Doszukałem się czegos takiego że tą ernergie kieruje się w jakiś przedmiot tworząc tzw Antene Tachyon i tą antene przykłada się do organizmu i tak się "uzdrawia". W poźniejszych stopniach zaawansowania samemu można stać się taką anteną (Mogę się mylić bo to było po angielsku a mocarzem w tym języku nie jestem, zresztą w żadnym nie :). Dlatego jeżeli się myle proszę o poprawkę).
Kojarzy mi się to z: polączeniem Reiki z litoterapią; Eterycznymi Kryształami; dostrajamiem przedmiotów jako kanały energetyczne w KR i GR.
Wiem że każda metoda pracy z energią jest inna ale cel ma ten sam - "uzdrowic" osobę która otrzymuje energie. W związku z tym która z tych metod Waszym zdaniem daje najlepsze efekty?
Ja jeszcze nie mam zadaia bo nie doszedłem jeszcze w KR i GR do tego aby programować przedmioty, z EC narazien nie miałem do czynienia z Tachyon też nie.
Pozdrawiam
Marcin
 

Postprzez Medetrina » 2006-04-14, 14:53

Jak na razie znalazłam coś takiego (oczywiście po angielsku):
Energetic Continuum
In quantum physics, the energy that fills the cosmos is called "Zero-Point Energy." It is formless, moves faster than the speed of light, and is omnipresent. Held within Zero-Point Energy is the potential of all existence and the intelligence to create perfect form.

The condensation of Zero-Point Energy into Tachyon Energy begins a continuous energy flow called the "Energetic Continuum." Without form or vibration and moving faster than the speed of light, this flow of energy contracts into Tachyon as it moves down in a vertical stream towards the speed of light. At the point of light, the Energetic Continuum interacts with the Subtle Organizing Energy Fields (SOEFs) and begins creating the energetic matrix from which all physical forms are structured. Because its source is Zero-Point Energy, the Energetic Continuum contains all of the potential and intelligence held within it. Simply stated, the Energetic Continuum flows from infinite formless expansion to finite contraction of form.

Once the Energetic Continuum is understood, we are then able to understand the effects of blockages within the flow of energy through the continuum. With this understanding, we then have the ability to realign ourselves with our natural state of harmony and health. By opening ourselves to the flow of the Energetic Continuum as it travels from Zero-Point Energy through Tachyon to the SOEFs, our being is energized and restructured so that we may create neg-entropy or anti-aging.

Dis-ease or illness comes when a blockage occurs within our individual Energetic Continuum. It makes sense, then, that we must clear the blockage(s) to restore the vertical alignment of our Energetic Continuum. In essence, a blockage is defined as a disorder or chaos in the Energetic Continuum causing an energy deficiency. These blockages in the continuum are in the form of particular frequencies that ultimately create disorder or dis-ease in the physical body.

Tachyon Energy, because it is the source particle of energy that organizes and energizes the SOEFs, provides the potential to restore harmonious healing frequencies. Creating a neg-entropy effect, Tachyon Energy organizes that which is disorganized. It realigns and restores the SOEFs to their natural state of order and balance, thus creating a state of well being or health.

For example, if someone has experienced an emotional stress and continues to go through life without any release or balance, a blockage of energy will occur in the emotional body of that human being. This blockage in the natural flow of energy (Energetic Continuum) in turn will cause an energy deficiency between the emotional body and a part of the physical body.

Let’s say the blockage is causing a deficiency in the lower lumbar area of the back. This person may begin to experience lower back pain. If the stress continues, the situation may escalate into severe back pain, ruptured disk problems, or even degenerative disk disease. Anytime part of the Energetic Continuum is blocked, the organ or system that is left in a deficient energetic state will ultimately succumb to one of this world’s many degenerative diseases.

When focused into the specific deficient area, Tachyon Energy reorganizes and energizes the disrupted SOEFs, therefore allowing the blockage(s) to dissipate. The body is able to reconnect to its Energetic Continuum when the blockage is removed. Connecting to the Energetic Continuum means increasing the flow of energy from life’s source: Zero-Point Energy. As co-creators in our state of health, once we increase the flow of Life-Force Energy, we can then be relieved of the emotional stress.

In itself, Tachyon Energy is not a frequency; however, it contains the potential of all frequencies. This is important to understand because of the confusion surrounding the various frequency-energy therapies being used by some holistic healers. Once it is understood that Tachyon — being the first particle of formless Zero-Point Energy — is the source of all frequencies,it is easy to place Tachyon in the energetic spectrum. All frequencies, such as photon, orgone or light waves, can become coherent and balanced when Tachyon is used to energize the SOEFs. Through the Energetic Continuum, Tachyon interacts with the SOEFs, which absorb the potential needed for energizing them and strengthening their frequencies. The Energetic Continuum applies to everything we know of in our existence.

Tekst pochodzi ze SRI Forum. Dodatkowo jeśli chcesz, to są opisy na stonach:
Poziomy
i ogólnie
Ze względu na brak czasu nie jestem w stanie teraz nic z tego przetłumaczyć....
Avatar użytkownika
Medetrina
Administrator
Administrator
 
Posty: 428
Dołączył(a): 2005-03-10, 17:00
Lokalizacja: Toruń/Zielona Góra

Postprzez N_EM_O » 2006-04-15, 14:50

Marcin napisał(a):Wiem że każda metoda pracy z energią jest inna ale cel ma ten sam - "uzdrowic" osobę która otrzymuje energie. W związku z tym która z tych metod Waszym zdaniem daje najlepsze efekty?


Nie zajmowałem się tą energią, bo nie czułem potrzeby.
Ale mogę powiedzieć, że systemów energetycznych służących samorozwojowi i uzdrawianiu jest bardzo dużo.... nie ma lepszych czy gorszych, nie ma skuteczniejszych czy mniej skutecznych.... wszystko zależy od osoby, która posługuje się energią... systemem... jednym bardziej pasuje, bardziej czują jeden system, a drugim jeszcze inny..... dlatego właśnie jest tyle systemów, aby każdy wybrał coś dla siebie.....oczywiście na samym początku jest okres poszukiwania.....po nim następuje okres wykorzystywania i porównywania tego co się już ma.... po czym następuje okres intuicyjnego podejmowania decyzji co do kolejnych systemów i dalszego rozwoju.
N_EM_O
 

Postprzez Marcin » 2006-04-16, 12:47

Dziękuję Wam za odpowiedź.
Co do mojego pytania która metoda jest lepsza, to do odpowiedźi Nemo mogę dodać że chyba jeszcze wszystko zależy od dokładnego postawienia celu "zabiegu".
Nemo pisał " nie ma lepszych czy gorszych, nie ma skuteczniejszych czy mniej skutecznych....". Dla własnego samo rozwoju myślę że nie ma, ale w przekazach dla innych pojawia się pewien problem, przynajmniej dla mnie :). Z tego co czytam, to uważam że jednak są lepsze i gorsze systemy. Ale chodzi mi tu o taką sprawę jak "leczenie" sprecyzowanych jednostek chorobowych - zastoswanie "specjalistycznych systemów".Tak mi się wydaje że przy wirusach lepszy jest system Tanaka niż tradycyjne Reiki, przy oczach Reiki na poprawę widzenia itp. Ale co do stosawania energii dla lepszego samopoczucia, ogólnej poprawy zdrowia to chyba już nie ma lepsze gorsze. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w pracy z energia, nie pracuje na tylu rodzajach energii jak większość z osób piszących na forum. Stąd takie moje spostrzeżenie. Może mylne, ale jeszcze się ucze wiec mam prawo bzdury opowiadac ;)
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz
Marcin
 

Postprzez Olek » 2006-04-16, 14:54

Marcin napisał(a):Tak mi się wydaje że przy wirusach lepszy jest system Tanaka niż tradycyjne Reiki, przy oczach Reiki na poprawę widzenia itp.


w tym miejscu zastanawiałem się czy piszesz to na podstawie własnych obserwacji, czy na podstawie lektury tematu... ale potem odpowiedziałeś na to pytanie...

Marcin napisał(a):Nie mam zbyt dużego doświadczenia w pracy z energia, nie pracuje na tylu rodzajach energii


Najlepsza metoda to sprawdzić jak co działa na sobie, bo u każdego będzie to działało inaczej. Tobie np. będzie bardziej "pasowało" - czyli lepsze efekty osiągniesz stosując Tanaka San... a dla kogoś innego np. dla mnie efektywniejsze będzie zastosowanie np. Motor Zanon, czy Zonara... :689:
Olek
 
Posty: 399
Dołączył(a): 2005-09-06, 20:18
Lokalizacja: Szubin

Postprzez Metatron » 2006-04-18, 14:59

O właśnie :)
To może ja się teraz podliżę nieco Adminowi Olkowi :688: i przyznam mu rację. :P
Myślę że nie chodzi o to jaki system jest lepszy - bo takie pojęcie nie istnieje :)
Chodzi tu raczej o to, z jakim systemem najlepiej ci sie pracuje :)
Jeśli znajdziesz system, z którym w pełni się zharmonizujesz i będzie on tobie w 100% wewnętrznie i "wibracyjnie" odpowiadał - zrobisz przy jego pomocy wszystko to co zrobili pozostali, przy użyciu 40 innych systemów. :687:
Ostatnio edytowano 2006-04-18, 20:01 przez Metatron, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Metatron
Administrator
Administrator
 
Posty: 2132
Dołączył(a): 2005-05-07, 12:09
Lokalizacja: Toruń ^_^

Postprzez Marcin » 2006-04-18, 20:32

Olek - Pisałem to pod wpływem "literatury".
Pisząc to mam takie oto porównanie Reiki i lekarzy. Jak boli nas np gardło idziemy do lekarza rodzinnego to przepisze nam jakieś tabletki. Idąc z tym samym problemem do laryngologa on przepisze nam pewnie skuteczniejsze lekarstwo, bo bardziej się zna na gardle od lekarza ogólnego - może nie jest dokładnie tak ale to tylko przykład. I tak jak czytam o tych różnych systemach to mam takie oto myśli że Usui Reiki to taki zwykły lekarz a np. Tanaka to taki laryngolog. Moze się mylę, o czym piszecie że tak jest, ale pisze tak bo może sama nazwa systemów jest myląca - Reiki na poprawę widzenia. Sama nazwa wskazuje, że to jest "tylko na oczy", czyli bardziej ukierunkowane niż Usui Reiki. Dlatego taka moje zdanie a nie inne)
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz
Marcin
 

Postprzez N_EM_O » 2006-04-19, 10:42

Marcin - jeśli chodzi o Twoje porównanie, to wychodzisz z jednego założenia, że lekarz rodzinny jest "gorszy" czy ma mniej wiedzy niż specjalista...... ale są też i "źli" specjaliści. Czasem dobry lekarz rodzinny zadziała lepiej niż niejeden specjalista.... znam takie przypadki.
I dlatego właśnie działanie różnych systemów zależy tylko i wyłącznie od tego, kto się nimi posługuje...... są tacy, którym najbardziej specjalistyczne systemy nie pomogą, bo im " nie leżą"..... inni z "podstawowymi" systemami zrobią wszystko.
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez N_EM_O, łącznie edytowano 1 raz
N_EM_O
 

Postprzez Olgierd » 2006-04-20, 07:46

Za pomocą klucza nastawnego i jednego płaskiego śrubokręta da się pewnie rozkręcic cały samochód - co z tego, kiedy dla mnie to niewygodne?

Systemy 'specjalne', jak przywoływany wyżej Tanaka San, Reiki Clear View czy setki innych, to specjalizowane do konkretnego celu narzędzie. Pewnie, da się wszystko zrobić Usui Reiki (i to po pierwszym stopniu), jednak moim zdaniem nie będzie to ani tak wygodne ani tak szybkie, jak jeden/kilka specjalizowanych systemów.

Jestem zwolennikiem zestawów, jak widać :)

Gassho,
Olgierd.
Olgierd
 

Postprzez N_EM_O » 2006-04-20, 19:35

Podtrzymuję swoje stanowisko, które prezentowałem wyżej, niemniej jednak muszę przyznać rację Olgierdowi,że są systemy "specjalistyczne" , które nakierowane są na konkretne dolegliwości... przykładowo Reiki Clear View czy Tanaka San..... i korzystam z tych specjalistycznych systemów często..... jak z drogi na skróty.... z tym, że nie można tego systemu określić "jako lepszy" od innych..... on jest po prostu skierowany tylko na jeden cel...... nie jest lepszy... działa tylko wybiórczo....
I jak pisałem wcześniej ja i inni, każda osoba wyczuwa taki system, który bardziej jej odpowiada, z którym lepiej się czuje.....
Aby taki system czy systemy znaleźć musimy szukać.....
N_EM_O
 

Postprzez Metatron » 2006-04-20, 23:24

Miałem dwie nauczycielki które bardzo cenię, miałem też to szczęście że obie prezentowały nieco odmienny styl.
Dzięki temu mogłem poznać tak różne od siebie, podejścia do tego tematu.


Pierwsza z nich powiedziała mi kiedyś, że jeśli chce dojść do oświecenia - będę w stanie zrobić to nawet przy pomocy tak błachej praktyki jak choćby, ciągłe powtarzanie słowa "imadło" - jak mantry :)
Powiedziała że wartość - siłę, praktyce czy też konkretnemu systemowi nadaje ja sam, poprzez trening i wewnętrzne pragnienie osiągnięcia celu. :)


Druga miała nieco inny styl działania i nieco inne podejście to tematu systemów Reiki.
Powiedziała mi:
"Każdy system jest jak kolejna kropla dopełniająca całość twoich energetycznych możliwości, każdy uzupełnia twoją energetyczną amplitudę o jakąś konkretną tonację ( barwę wibracji ).
Powiedziałą również - że w końcowej fazie nie będę używał do leczenia konkretnego systemu.
Będę używał do tego tylko swojej energii,- kwintesencji energii wszystkich systemów :)
Będę używał tego, co mam już od samego początku.


Obie mają 100 % racji :)
Ostatnio edytowano 2006-04-25, 01:06 przez Metatron, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Metatron
Administrator
Administrator
 
Posty: 2132
Dołączył(a): 2005-05-07, 12:09
Lokalizacja: Toruń ^_^

Postprzez Marcin » 2006-04-24, 21:55

Mi własnie o to chodziło że specjalistyczne systemy są "lepsze" w danych sytuacjach - jednostkach chorobowych.
A co do lekarzy to był tylko przykład teoretyczny, bo co do praktyki to zgodze się z Nemo, że z tymi naszymi lekarzami specjalistami to róznie bywa.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz
Marcin
 


Powrót do Mini systemy pracy z energią.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron
Kto przegląda forum Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (51) było 2017-12-25, 16:05

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość