Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2018-04-26, 06:47

System siddhi reiki

Ostatnimi czasy powstało wiele systemów używających w swej nazwie określenia Reiki i nie tylko. Co poprzez siebie niosą ? Co reprezentują ?

System siddhi reiki

Postprzez Dankan » 2006-08-15, 11:04

Witam,
Bardzo proszę o przybliżenie,czym jest Siddhi reiki.
Istnieje co prawda strona internetowa o tym, jednak zależy mi na poznaniu zdania osób znających ten system,lub mających o tym wiedzę, a nie tylko twórcy(pana Adama Kowalskiego) .
Czym siddhi reiki różni się od spirit reiki, oraz tradycyjnego- Usui? Jakie są zasadnicze podobieństwa?
Czy jest uniwersalnym systemem łączącym w jedno wiele przekazów ,czy też może to jedna ze specjalistycznych "linii" ?
Gdy ktoś zamierza kontynuować swój świadomy rozwój z uwzględnieniem inicjacji, otworzeniem się na nowe energie, to od czego warto Waszym zdaniem zacząć?
Dodam,że mam wrażenie,iż system Gold ,oraz Kundalini reiki "są dla mnie", takie odczucia po przeczytaniu opisu. Jednocześnie od dawna zastanawia mnie praca Adama Kowalskiego (kilka lat temu cztałem stronę internetową spirit reiki,teraz już nieistniejąca), są odczucia,iż ta ścieżka jest w moim przypadku wartościowa. A aktualnie stworzył on siddhi reiki.
Czy jest możliwe łączyć te systemy,tzn.przyjąć inicjacje i kundalini ,i gold reiki, i ów system siddhi? Czy kolejność ma znaczenie?
Najprostszym wydawałoby się zapytać twórcy metody. Uznałem jednak za dobry pomysł najpierw zapytać tutaj.
Jeśli ktoś ma informacje o siddhi reiki,może i chce się nimi podzielić - bardzo o to proszę.
A także o wyjasnienie tych niejasnych dla mnie na razie kwestii.
Pozdrawiam ciepło.
Dankan

Postprzez nerechta » 2006-08-15, 13:22

nie napisales, czy byles inicjowany w Usui Reiki?
aby moc byc inicjowanym w Kundalini, Gold itd, musisz miec II stopien Usui. To sa silne energie, i musisz byc przygotowany (czyli na pewnym poziomie pracy z energia). Zreszta, niech madrzejsi Ci powiedza co i jak :)

siddhi nie znam. Przejrzalam sobie wlasnie strone i mam jakies dziwne odczucia.. cos mi sie w niej nie podoba, nie wiem.
nerechta

Postprzez Dankan » 2006-08-15, 16:27

"aby moc byc inicjowanym w Kundalini, Gold itd, musisz miec II stopien Usui"

Wiem,że tak jest.Od kilu lat mam1st.,jednak chciałbym zacząć od początku,z pewnych osobistych powodów. I zastanawiałem się,czy początkiem może być siddhi (w obrębie którego może już jest też inicjacja z Usui),czy zaczynać od I st. Usui.
Czytając stronę pana Kowalskiego miałem mieszane uczucia, jednocześnie pozytywne i nie.
Gdyby ktoś mógłby się wypowiedzieć, byłbym wdzięczny.
Dankan

Postprzez N_EM_O » 2006-08-15, 16:46

Temat Pana Kowalskiego był już na Forum, tu znajdziesz nieco danych :
http://www.reiki.fc.pl/viewtopic.php?t=433
http://www.reiki.fc.pl/viewtopic.php?t=189
Może nie jest to o Siddhi Reiki, ale o Spirit reiki i o panu Kowalskim.....

Nie rozumiem dlaczego chcesz być jeszcze raz inicjowanym w I stopień Usui ???
Chyba,że osoba , która Cie inicjowała nie miała do tego prawa.....

Moim zdaniem żadne Siddhi, Spirit, ale tradycyjne Usui Reiki..... potem coś pewnego, sprawdzonego przez wiele osób... np. Kundalini Reiki - wspaniała rzecz, bardzo polecam.....
ale wybór należy do Ciebie, bo to jest Twój wybór i twoja droga.....
Powodzenia
N_EM_O

Postprzez Dankan » 2006-08-15, 19:57

Dzięki Nemo.
Mam jeszcze pytanie: czy ktoś,kto przeszedł kilka lat temu kurs reiki Usui 1st., i po paru latach przeszedł na nieco wyższe wibracje, gdy ponownie przystępuje do 1st., nie czyni energetycznie kroku wstecz? Mam na myśli,czy inicjacja i przekaz nie cofają energetycznie do poziomu właśnie reiki Usui 1st.?

Świadomość wolnej woli jest ważną rzeczą. A także szacunek- wobec każdego,kto zdołał osiągnąć wysoki poziom rozwoju, wobec każdego,kto ma wolę i odwagę zrobić pierwszy -nawet jeśli malutki- krok naprzód, oraz wobec każdego,kto żyje w nieświadomości.
Dankan

Postprzez N_EM_O » 2006-08-15, 20:04

Nie sądzę, aby był możliwy powrót do niższych wibracji, w okolicznościach jakie opisujesz, ale dalej nie rozumiem dlaczego chcesz ponownie inicjować się w I stopień Usui Reiki...
N_EM_O

Postprzez Olek » 2006-08-15, 20:24

Dankan!
Powtórzę za Nemo: "Nie rozumiem dlaczego chcesz być jeszcze raz inicjowanym w I stopień Usui ???"

Co do cofania w rozwoju to takich obaw ja nie widzę.
Wyobraź sobie kogoś, kto zdobył czarny pas w karate i wykonuje na treningu ćwiczenia podstawowe, które wykonują adepci... czy on się będzie uwsteczniał... sądzę, że będzie to doskonalenie warsztatu już posiadanego!
I podobnie w sytuacji, o której piszesz.
Tylko ta ponowna inicjacja jest czymś czego nie rozumiem...
Inicjacja jest raz na całe życie... chyba, że tak jak wspomniał Nemo, dokonała tego osoba, która nie miała uprawnień. :671:
Olek

Postprzez Dankan » 2006-08-15, 20:33

Zrozum proszę,że nie chcę dzielić się tym,co odczuwam jako osobiste.

Czy możesz polecić jakiegoś mistrza robiącego kursy w Warszawie? Mam na uwadze osobę autentycznie światłą ,mądrą i uduchowioną, kierującą się przede wszystkim miłością?
Dankan

Postprzez PhoSi » 2006-08-15, 20:38

Dankan napisał(a):Zrozum proszę,że nie chcę dzielić się tym,co odczuwam jako osobiste.

Ehh, tu raczej nie chodzi o to, że ktoś chce z Ciebie cokolwiek wyciągnąć...
Nie chcesz się dzielić - nie dziel się... Twoja decyzja...
Tak czy siak dziwi nas - chyba wszystkich - to, czemu chcesz to zrobić, skoro inicjacja raz wykonana pozostaje na całe życie... I jeśli człowiek był Mistrzem-Nauczycielem, to w sumie nieważne jaki był, Ty zostałeś do tej energii dostrojony... :)
No, ale jak wolisz ;)
Jeśli czujesz tak, jak piszesz - zrób to...
"Cofnąć" Cię to z pewnością nie cofnie [tak mi się wydaje :)]...
Ponoć w rozwoju duchowym idzie się stale naprzód...

Pozdrawiam i życzę znalezienia Mistrza, który spełni Twe oczekiwania...
PhoSi

Postprzez Olek » 2006-08-15, 20:53

Dankan napisał(a):Zrozum proszę,że nie chcę dzielić się tym,co odczuwam jako osobiste.

Szanuję to. Jednak musisz mieć świadomość, że niezwykle trudno jest coś doradzić kiedy ma się naprawdę tak mało informacji.
I nawet jak znajdziesz Mistrza to zapewne zada Ci nie tylko pytanie o reinicjację.
Na szczęście na swojej drodze spotkałem właśnie takich Mistrzów jak opisujesz...
Sądzę, że powinieneś zaufać komuś, na tyle, żeby z nim porozmawiać szczerze i o tym właśnie co Cię nurtuje na PW lub na gg... i wtedy dojdziecie do konkretów.
Czy to musi być Warszawa? Hmmm mogę Ci polecić Mistrzów z tego Forum! Z pewnością każdy z nich pomoże Ci wybrnąć z tego co Cię niepokoi. :671:
Olek

Postprzez porticorn » 2006-08-15, 20:56

A moze Dankan stwierdzil, ze kiedy przyjmowal pierwszy stopien nie byl jeszcze na to gotowy? Moze przemyslal, posprawdzal i chce jeszcze raz doswiadczyc inicjacji aby mogla byc bardziej swiadoma? (jesli cos takiego jest w ogole mozliwe)
porticorn

Postprzez PhoSi » 2006-08-15, 20:59

porticorn napisał(a):A moze Dankan stwierdzil, ze kiedy przyjmowal pierwszy stopien nie byl jeszcze na to gotowy? Moze przemyslal, posprawdzal i chce jeszcze raz doswiadczyc inicjacji aby mogla byc bardziej swiadoma? (jesli cos takiego jest w ogole mozliwe)

Moim zdaniem nie powinniśmy snuć jakichkolwiek domysłów... :)
Chce zatrzymać to w sobie, niech zatrzyma...
Po co mamy w to wnikać?
W każdym razie jesli chodzi o sytuację, którą napisałeś...
Miałem kolegę, który był w takiej sytuacji...
Co mu poradziłem to to, by często pracował z Energią...
Rozwinął w sobie 'czucie', a niedługo potem przystąpił do II stopnia...
Przeżył już Ją dość - nie wiem jak to powiedzieć - emocjonalnie :)

Pozdrawiam ;)
PhoSi

Postprzez porticorn » 2006-08-15, 21:01

Widzisz bo to byl taki troche chwyt z mojej strony... Sama zaczynam miec takie mysli, hihi... A odpowiadajac na temat Dankana, niejako dales odpowiedz rowniez i mi.

Dziekuje :)
porticorn

Postprzez N_EM_O » 2006-08-15, 21:02

Wiesz co to pierwsza Komunia w Kościele Katolickim ?........ wiele dzieci tak właściwie to niezbyt pamięta ten moment, bo były zbyt zestresowane swoim wystąpieniem i całą uroczystością... czy to jest powód, aby uważać,że jest to mniej ważne ????
Dostrojone i otwarte zostały pewne czakry do nowej, wyższej wibracji i ponowna inicjacja w ten sam stopień może nie spowodować żadnych wrażeń, których by ewentualnie oczekiwał, a na pewno nie wniesie w nic nowego... to jakby otwierać otwarte drzwi.....
N_EM_O

Postprzez Nephesh » 2006-08-20, 09:45

Co prawda późno, ale i tak się udzielę, bo przyjmowałem inicjację w spirit ReiKi i niejako poznałem mniej więcej w zarysie Siddhi ReiKi. Siddhi ReiKi to nic innego jak pewne tak zwane wyższe techniki Spirit ReiKi ;) ot cała tajemnica. W ich skład wchodzi m.in. o ile dobrze pamiętam podnoszenie wibracji do poziomu czakramu ósmego etc. Dokładniej nie poznałem tego, bo trochę za dużo punktów Spirit ReiKi mnie przekonało, że nauka Usui ReiKi Ryoho to najlepsze wyjście ;) (w żaden sposób oczywiście nie odradzam i nie robię antyreklamy, to tylko moje zdanie).
Nephesh

Następna strona

Powrót do Mini systemy pracy z energią.