Informacje:
  • Nikt nie ma dziś urodzin
  • Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość
  • Teraz jest 2018-01-23, 21:11

SYSTEMY REIKI ?

Ostatnimi czasy powstało wiele systemów używających w swej nazwie określenia Reiki i nie tylko. Co poprzez siebie niosą ? Co reprezentują ?

SYSTEMY REIKI ?

Postprzez Martin » 2006-09-24, 13:08

Witam po długiej nieobecnośći na forum,na początek ciekawy artykuł,myślę że godny przemyśleń,zapraszam do lektury:

Plaga Reiki

Wszystko co jest przykryte płaszczem niewiadomego, może być skomercjalizowane. Komercji nie uniknęło niestety również reiki.
Wstydem jest, że tak wiele oszustów podszywa się pod ten unikatowy system. Przez co niszczą go, oraz przekazują negatywne relacje wśród osób postronnych.

Odłamów tzw. reiki jest już tak dużo, że nie sposób ich wszystkich opisać. Poniżej przedstawiam listę najpopularniejszych. Oto i one:

Kundalini Reiki,
Threshold reiki
Vajra Tumo Reiki
Gold Reiki
Celtic Reiki
Spirit Reiki
Amara Reiki
Imara Reiki
Elemental Reiki
Ascension Reiki
Hawaiian Huna Reiki
New Usui Reiki
Karuna Ki Reiki
Drachen Reiki
Elementar Reiki
Ingá-Reiki
Gold Reiki Grad
Tree Reiki
Belenos Reiki
Meridian Reiki
Ra Sheeba Reiki
Shing Chi Reiki
Tachyon Reiki
Shamballa Reiki
Raphael Reiki
Astro Reiki
Eremias Reiki
Bagua Tao Reiki
Katamba Reiki
Jemnar Reiki
Flower Reiki
Wildlife Reiki
Ojibwa Reiki
Sirus-Lemura Reiki
Tantra Reiki
Daspen Reki
HEALING Sings Reiki
Baraka Reiki
Capai Reiki
Solar Light Reiki
Elenari Reiki
Kristal Reiki

Jak widać są to wyimaginowane nazwy, które z reiki nie mają nic wspólnego.

To że ktoś nauczył się pracy z energią, wcale nie musi nazywać ją Reiki.

Reiki nazwane zostało przez Mikao Usui i tylko ta linia czystości przekazu, ma prawo używać tej nazwy. Cała reszta żeruje na wyrobionej marce.

Nie neguje innych systemów energetycznych, bo jeśli pomagają to mają prawo istnieć, ale nie można ich podpinać pod reiki.

Znam kilka osób, którym reiki usui, to zdecydowanie za mało. Zamiast się rozwijać i zdobywać kolejne stopnie, oni zaczęli szukać. Trafili na kundalini, gold czy threshold "reiki".
Potem każdy opisuje niesamowity przypływ energii, oraz możliwość "kształtowania" jej.
To samo daje reiki usui. Osoba która zdobyła mistrza, powinna ciągle się rozwijać. Poznanie reiki, o ile mogę powiedzieć że da się ją poznać, zajmuje całe życie, i do końca nie da się zrozumieć wielkości i subtelności tej energii. Im więcej człowiek pracuje z energią, tym bardziej jest jej świadomy. Rozwija się mu widzenie ponadzmysłowe, nawiązuje kontakt ze swoim aniołem i przewodnikami, potrafi dostrzegać aurę i ciała subtelne. To wszystko, oraz dużo dużo więcej, można uzyskać z czystej linii reiki. Czy to za mało jak na jednego człowieka?? Po co mieszać i szukać nie wiadomo jakich innych energii, które mają tylko coraz to fajniejsze nazwy, ale zawsze z końcówką reiki.
Zacznij rozwijać się w czystej usui reiki, a zobaczysz ile masz drzwi przed sobą.

Niektórzy mówią, że inne systemy bazujące na reiki, pozwalają dostroić tą energię do dzisiejszych czasów, ponieważ "tamto" reiki było wystarczające, ale w czasach Usui. Totalna bzdura. Jak energia, która wypełnia cały wszechświat i nazywana jest uniwersalna może się zestarzeć?? To woda na młyn głupcom, aby zbić kasę. I teraz powinni się odezwać ci, którzy będą bronić innych "reiki", że inicjacje są bardzo często darmowe. Hahahah śmiech na sali. Wszystko wymaga wymiany energii, jeśli ktoś coś dostał, to musi za to zapłacić, inaczej nie będzie tego szanował. Równowaga energetyczna musi być zawsze.

Oto kilka słów porównań innych odłamów do reiki usui.

"Kundalini Reiki uzdrawia kanały energetyczne i czakry przywracając im naturalne krążenie energii. Działa bardzo ściśle właśnie na kanały, na meridiany uwalniając blokady i zatory. Zapewnia swobodny dostęp do energii Ziemi poprzez czakrę korzenia."

To samo da sie osiągnąć w reiki usui. Każda inicjacja pobudza czakramy, meridiany, podmeridiany, a dalej samemu rozwija się i uszlachetnia przepływ energii.
Druga strona medalu. Inicjacje w kundalini sa bardzo niebezpieczne. Ta energia jest energia negatywna. Kilka osób, po inicjacjach w kundalini skonczylo niestety w psychiatryku. Otwieranie kanałów do poboru tej energii, bardziej szkodzi niż pomaga. Warto się zastanowić, czy powinno się wchodzić w ten system. Ja nie polecam, a wrecz odradzam.

"Gold Reiki to cudowna energia, która transformuje ciemność w światło."
Zamiana ciemności w światło. Ładnie brzmi, ale jak ognia osoby unikają wyjaśnienia, jaką ciemność i w jakie światło.
Przyjmując, że zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu są wpływem negatywnych przyzwyczajeń, to reiki usui zamienia ciemność (negatywne uwarunkowania) w światło (przywrócenie równowagi).

Jak już wspomniałem, nie neguję tych systemów, ale jest to całkowicie nie fair wobec Usui i całej linii reiki. Skoro ktoś uważa się za "odkrywce" danego systemu, to dlaczego podpina go pod reiki? Czy brak mu inwencji żeby nazwać go po swojemu? Jakoś Usui nie zapożyczył nazwy, a rozpowszechnił reiki.
Większość z tych "fajnych" nazw, to zwykłe nabijanie kasy na marce jaką wypromował Mikao.
Ludzie są inicjowani hurtowo i bardzo często za darmo. To nie sprzyja popularności, ale znieważa usui reiki, ponieważ taka osoba zaczyna leczyć wszystko i wszystkich, jest nie douczona i bardziej szkodzi niż pomaga, przez co ludzie wyrabiają negatywne zdanie o prawdziwym Reiki Usui.

ps.to przedruk ze strony pana Sebastiana Sarnowicza
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez Martin, łącznie edytowano 1 raz
Martin

Postprzez N_EM_O » 2006-09-24, 13:19

Zastanawiam się, czy jesteś tego samego zdania co twórca tego artykułu ? Bo jak dyskutować z osobą, która nie ma zdania a tylko przepisuje tekst,a jak dyskutować z osobą, która tekst napisała a nie może się wypowiedzieć ?
Wcale nie uważam, że ReiKi jest nazwą zarezerwowaną przez dr Usui, którego dokonania poważam i szanuję. Jest to tylko nazwa określająca jakiś stan rzeczy.
Czy nazwanie książką zbioru kart z pismem i zbioru kart z pismem i ilustracjami nie będzie dobrym przykładem ? Inną sprawą jest to, że obrońcy Usui Reiki Shiki Ryoho jakoś zapomnieli o tym, że na świecie w jego ciągłym rozwoju znajdą się kolejni Usui, którym też dane będzie otrzymać dar taki jak dr Usui. Na tym zakończę, bo wiem, że jak się ktoś uprze to nie ma na niego siły.
Jestem Mistrzem Kundalini Reiki i kilku jeszcze systemów z tej listy i np. bardzo sobie chwalę Kundalini Reiki, i mam dowody na to, że pomogło ono wielu ludziom.... wbrew temu co kto pisze hihihi...
Pozdrawiam.
N_EM_O

Postprzez Martin » 2006-09-24, 13:29

Hmm,masz racje,ja jeszcze nie ustosunkowałem się do tego artykułu,nie neguje ani nie zaprzeczam,nie oceniam ...poprostu do przemyslenia i tyle...pozdrawiam i życzę wielu sukcesów :671:
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez Martin, łącznie edytowano 1 raz
Martin

Postprzez Olek » 2006-09-24, 14:08

Martin!
W trakcie czytania chciałem odpowiedzieć, ale Nemo zrobił to optymalnie więc nie ma sensu dalej się tym zajmować... poza jedynie tym chyba, że warto abyś najpierw wyrobił sobie zdanie na temat, który chcesz poruszyć, to jedno i oddzielił to co jest Twoim tekstem, od tego co wklejasz z innych stron.
:694:
I nie bardzo rozumiem co ma oznaczać
Martin napisał(a):poprostu do przemyslenia i tyle

komu do przemyślenia?
Bo jeśli masz na myśli tych, którzy systemami, wymienionymi przez Ciebie się posługują, to skieruj swoje pytanie do tych, o których wspomina Nemo, którym bardzo one pomogły.

Ps. Jak się już ustosunkujesz do artykułu... chociaż polecałbym najpierw praktycznie zapoznać się z działaniem tych energii... to napisz coś od siebie... :693:
Olek

Postprzez El » 2006-09-24, 15:14

Hmmm, no tak......
Warto zauważyć, że te nowsze systemy pracy z energią mają nieco inną nazwe, a to że jest tam słowo ReiKi, które oznacza (o ile mnie pamięci nie myli), poprostu siłę życiową. I jeśli bym miał stworzyć jakiś system, to też wolałbym nazwać go ReiKi coś tam coś tam... niż Uniwersalna energia życiowa coś tam coś tam..... No nie ?:)

Wg mnie sprawa jest troche podobna np. do "Regresingu", albo tego, co się uważa za ów "regresing", szczególnie w Polsce (chyba...)
Ostatnio edytowano 2006-09-24, 15:22 przez El, łącznie edytowano 1 raz
El

Re: SYSTEMY REIKI ?

Postprzez Medetrina » 2006-09-24, 15:20

Martin napisał(a):Nie neguje innych systemów energetycznych, bo jeśli pomagają to mają prawo istnieć, ale nie można ich podpinać pod reiki.

Inicjacje w kundalini sa bardzo niebezpieczne. Ta energia jest energia negatywna. Kilka osób, po inicjacjach w kundalini skonczylo niestety w psychiatryku. Otwieranie kanałów do poboru tej energii, bardziej szkodzi niż pomaga. Warto się zastanowić, czy powinno się wchodzić w ten system. Ja nie polecam, a wrecz odradzam.

*pogrubienia mojego autorstwa.

Ja tu widzę trochę zaprzeczeń.
Z jednej strony autor artykułu nie neguje innych systemów, a z drugiej nie poleca ich, a nawet wręcz odradza. Jedno nie współgra z drugim, gdyż jeśli się nie neguje, to się na to przyzwala.
Również zdanie o tym, iż energia kundalini jest negatywną energią, jest czymś dla mnie dziwnym. Gdyby tak było, to czy natura wyposażyłaby nas w tą energię? Bo ona w nas jest, tyle że uśpiona, a Kundalini Reiki ją pobudza. Co najwyżej niebezpiczne może być nieumiejętne, zbytnie jej pobudzenie, gdy ciało nie jest na to przygotowane. Ale tak jest też z wieloma innymi rzeczami.

Generalnie artykuł jest stronniczy i uważam, że nie ma tutaj niczego, co mogłoby naszą wiedzę wzbogacić. Z góry narzuca on to, co każdy "porządny" reikowiec powinien o tym myśleć. W ogóle nie ma tutaj choćby wzmianki o innym podejściu, co dla mnie oznacza brak odpowiedniego zgłębienia tematu i jedynie chęć popularyzacji własnego, niemalże jedynie prawdziwego, poglądu na daną sprawę.
Medetrina
Administrator
Administrator

Postprzez Nandi » 2006-09-24, 18:00

El napisał(a):Wg mnie sprawa jest troche podobna np. do "Regresingu", albo tego, co się uważa za ów "regresing", szczególnie w Polsce (chyba...)

No, ale słowo 'Regresing' jako nazwa metody jest w Polsce chronione prawnie i jeśli ktoś chce stosować swoje własne metody oddechowe, które pomagają w przypominaniu sobie bolesnych przeżyć z przeszłości to musi je nazwać jakoś inaczej. Jeśli będzie się upierał że to co robi to 'regresing' a nie przeszedł szkolenia u pana Leszka Żądło - będzie miał z nim do czynienia w sądzie :P

Z tego co wiem to słowo 'Reiki' nie jest zastrzeżonym znakiem towarowym, a co za tym idzie "co nie jest zabronione jest dozwolone" i wielu z tego korzysta bo to chwytliwe hasło, które przez swoją zwięzłość bardziej przemawia do świadomości szerokiego odbiorcy niż najlepszy nawet opis danej metody.

Ci którzy się zapoznali chociażby z niektórymi metodami ze słowem 'Reiki' w nazwie - potrafią je odróżnić, nie wrzucają do jednego worka z metodami Usui i wiedzą że można się nimi posługiwać oddzielnie lub na zasadzie harmonijnej współpracy, kierując się w tym celu własną intuicją czy innymi subtelnymi sygnałami ' z góry'. A ci którzy nie wiedzą... no cóż... nie powinni wypowiadać tak autorytatywnych ocen co do metod, których sami dogłębnie nie poznali.
Nandi

Postprzez El » 2006-09-24, 19:48

No tak, nie jest zabronione, ale kłamstwem było by np zakładanie nowego systemu i mówienie że sie ma Reiki usui... [ choc teraz jak na to patrze to mi obojętne co inni robią ;] i tak jest jedna uniwerslna energia ]
I rzecz ma sie podobnie z regresingiem, bo nie trzeba przechodzic kursu u pana Leszka żeby móc ogłosic że sie prowadzi np sesje regresingu hipnotycznego.
Sorry że troche zszedłem z tematu :)
El

Postprzez bastian01 » 2008-04-22, 19:39

Przecież jest tylko jedna dobra uniwersalna energia.
Tak się zastanawiam po co tyle nazw na określenie czegoś co jest jednym we wszech świecie.
Czy istnieje więcej niż jedna dobra uniwersalna energia ?
Dlaczego nie możnaby posługiwać się tylko jedną metodą ?

Niech ktoś mi to wytłumaczy, jeśli można prosić :)
bastian01

Postprzez PhoSi » 2008-04-22, 20:55

Przytoczę przykład, który podawany jest często na tym i innych forach dot. Energii.
Z Energią jest jak ze sprzętem dentystycznym.
Uwierz mi, że dobry stomatolog "uleczyłby" Ci zęba używając jednego wiertła, bez żadnych "gumek", "szlifierek", etc. Bez innych grubości wiertła, szybkości obrotów...
Po prostu gdyby osiągnął pewną wprawę- zrobiłby to tym, co miałby w swym gabinecie.

Pytanie teraz.. Czemu jest tyle innych wierteł, sprzętów..
Czemu raz używają wierteł szybkoobrotowych, drugim razem jakiś wolniejszych, etc.?

Tak samo jest z systemami ReiKi.
Jest jedna Uniwersalna Energia - Wiertło.
Nią możesz uleczyć wszystko, możesz działać...
Aczkolwiek jeśli możesz mieć dostęp do specjalistycznych wierteł, które za sprawą Twego doświadczenia, na podstawie rozpoznania, będziesz mógł szybciej dotrzeć do przyczyny i w bardziej skuteczny sposób dotrzeć do źródła "bólu", czemu z tego nie skorzystać?

Każdy jest inny, każdy szuka czegoś innego.
Jedno dobre jest dla jednej osoby, drugie dla drugiej.
Każda energia działa na określonym jak gdyby paśmie,
jest innego koloru etc. Każdy znajduje coś, w czym czuje się najlepiej...

:698:

To jest najważniejsze..
By czuć się dobrze w tym, co się robi... :)

A Usui jest zwane systemem podstawowym z tego względu, iż daje ogólne podstawy, dobre, solidne fundamenty do zgłębiania technik przekazywania energii..

Pozdrawiam :).
PhoSi

Postprzez bastian01 » 2008-04-22, 21:07

Dzięki PhoSi za dobitne wytłumaczenie mi tego. Pewnie lepszego przykładu jak stomatolog... nie było :690:

Więc jest możliwe że jest gdzieś, bądz też był lub będzie ktoś , kto potrafiłby uleczyć niemalże każdą chorobę używając tylko jednej techniki ReiKi, ale musiałby być w tym perfekcyjny. tzn.bardzo dobrze "leżałaby" mu ta a nie inna technika.

Jeszcze raz dzięki :)
bastian01

Postprzez Wędrowiec » 2008-04-22, 21:12

bastian01 napisał(a):Czy istnieje więcej niż jedna dobra uniwersalna energia ?

Pojęcia określające „Energii Życia" zmieniały się w zależności od epoki, badacza i jego badań. Człowiek jako istota rozumna przez tyle tysięcy lat swojego istnienia nie potrafił precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, co to jest energia życia?
Mimo, różnych nazw, zastosowań od siebie różniących się, odnosi się do tej samej siły natury i tego samego określonego źródła. Zmieniały się słowa i definicje, ale cała istota pozostaje ta sama. Jedno jest pewne - pomimo różnych nazw źródeł energii - Uniwersalna Energia Życiowa (Duchowa) istnieje.
Wędrowiec

Postprzez PhoSi » 2008-04-23, 18:38

bastian01,
nie ma za co :).

W każdym razie, to, co napisałem to takie streszczenie mej wiedzy i mych doświadczeń dotyczących tej materii... mej wiedzy i mych doświadczeń.

Myślę, że najbardziej wartościowe dla Ciebie będzie to, co wypłynie z Ciebie samego.
Spróbuj popracować z różnymi odmianami, różnymi systemami.
Spróbuj poczuć różnice, wyłapać to, co jest podobne, a potem na podstawie tego
zbudować swoje własne podejście do tej sprawy....

Powodzenia i pozdrawiam :).
PhoSi

Postprzez kibi79 » 2010-09-04, 15:45

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=9,0,28,0" width="330" height="400" title="Toy Cat">
<param name="movie" value="http://www.crazyprofile.com/Toy_cat/maukie.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="wmode" value="transparent" />
<embed src="http://www.crazyprofile.com/Toy_cat/maukie.swf" width="330" height="400" quality="high" pluginspage="http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent"></embed>
</object><br><div><a href='http://www.crazyprofile.com/Myspace_toys/default.asp' target='_blank'><font face='verdana' size=1>Created by Crazyprofile.com</font></a></div>
kibi79

Powrót do Mini systemy pracy z energią.